| Mayaaa11 a întrebat:

Nu inteleg ghidul de marimi de la H&M pentru Jeans. Imi poate explica cineva?

1 răspuns:
| FlorentinaMariaRusu a răspuns:

Trebuie mai intai sa masori circumferinta taliei (cea mai ingusta parte dintre bust si solduri), in inci(poti mai intai sa masori in centimetri ia apoi sa transformi in inci).
Mai apoi masori lungimea interioara a piciorului (din zona inghinala pana la glezna ), in inci (poti mai apoi sa masori in centimetri iar apoi sa transformi in inci)
Marimea jensilor este exprimata in inci(EX:30/32),in care primul numar reprezinta circumferinta taliei, iar al doilea lungimea piciorului.