| Dave_6871 a întrebat:

Salut imi poate explica cineva despre funda ca sunt nou si nu-i inteleg ce sa fac cu ea.

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Dupa ce pui o intrebare pe TPU, si ti se raspunde la ea, apare in partea dreaota la fiecare raspuns o fundita cu gri cu numarul unu si scrie declara raspunsul castigator. Daca tu consideri ca acel raspuns a fost folositor pentru tine, te-a, ajutat poti declara raspunsul acelui user
castigator, apasand pe acea fundita din dreptul raspunsului si care dupa aceea se fa face portocalie.

1 răspuns:
| Karinakari99 a răspuns:

Buna,Dave!
1)Ce este funda?
Este un fel de,, Multumesc'' pentru persoana care te-a ajutat cel mai mult. Utilizatorul respectiv cand o primeste acumuleaza 100 de puncte. Funda este de fapt un,, obiect'' virtual care se da pe acest site, drept multumire.
2)Cum se da funda?
Vezi ca in dreptul fiecarui raspuns se afla o funda transparenta. Apesi pe cea din dreptul raspunsului care vrei sa-l premiezi si ti se va deschide o fereastre in care te intreaba:,, Esti sigur ca vrei sa declari raspunsul castigator?''.Iar tu spui da, daca esti sigur.Si asa ai dat-o.
Bye!