| anonim_4396 a întrebat:

Parul meu e foarte lung in partea de sus a capului, si refuz sa-l tai, fiindca mi se va vedea pielea. Asta deoarece am firul de par foarte lung, gros si RAR.

(Sunt baiat)

Ce ar trebui sa fac? Fiindca imi sta in toate directiile si niciodata cum vreau eu, simt ca innebunesc.

E tot timpul asa lucios, ba chiar uleios uneori si as vrea sa-l am si eu asa pufos cum au altii.

Ajutor, simt ca mor

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ai vârfurile mai uscate, de aceea parul tau tinde spre îngrășare (sebumul hrănește vârfurile). Ai putea folosi un tratament de par. Ti-l recomand pe cel cu petrol: hrănește, regenerează, oferă volum si strălucire firului de par. Dar daca vrei sa îți arate bine, ști ca ar trebui sa tai cam 2 cm din el, o data la 2 luni. Eu îmi tai cate un cm in fiecare luna, nu mi se despica si creste repede. (Eu am parul des, dar subtire, iar pe mine tratamentul m-a ajutat si in reglarea excesului de sebum)