| ßєtyPєтяσηєℓα a întrebat:

poate sunteti care aveti cosuri pe fata(peste tot chiar si maini, gat..etccrying ) ce folositi sa scapati de cosuri(si puncte negre)? eu am folosit o solutie care mi s-a spus ca este foarte buna dar nu s-a vazut nici un rezultat, deci daca ma puteti ajuta cu ceva care chiar functioaeaza cat mai repede (m-am saturat de ele! sunt peste tot crying( Multumesc.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu am folosit o solutie tonica care mi-a curatat fata si mi-a uscat cosurile, de fapt o mai folosesc si acum, e vorba de lotiunea Lara

| xBebee a răspuns:

Heii♥!

Eu am folosit o perioadă Zynerit. Aplici soluţia înainte de culcare pe coşuri şi dormi cu ea pe faţă în 3 minute se usucă şi nu se v-a şterge pe pernă.A doua zii te speli pe faţă normal.Să nu îţi dai în apropierea ochilor, nasului sau a gurii pentru că e toxic.E o soluţie spirtoasă.Se ia de la farmacie şi costă în jur de 20 lei. Flaconul are culoarea galbenă şi e de 250 ml-500ml.Ajunge cam pentru 3-6 luni.

Uite aici o poză ca să îţi dai seama cum arată https://encrypted-tbn2.gstatic.com/......ps?/images
Nu se v-a produce o magie din prima, însă încetul cu încetul vei observa cum coşurile dispar.

Există şi metode cum le spun eu homemade
1. Poţi pune peste coşuri pastă de dinţi ca să le usuce sau spumă de ras. Ştiu că sună ciudat dar merge. După ce laşi pasta de dinţi -spuma de ras 30 de minute-1h te poţi spăla cu apă caldă.
2. Măşti de faţă cu miere, avocado şi argilă. Combini toate aceste ingrediente şi aplici masca pe faţă şi stai cu ea cam 1 h-2h.Apoi o dai jos cu un prosop cald şi umed puţin sau pur şi simplu te speli cu apă caldă.

Multă baftă.Eu îţi recomand Zynerit.Şi te sfătuiesc să te duci şi la un doctor specialist, dopctor dermatolog.
Fundă?

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte foarte multe cosuri si puncte negre, timp de 8 ani de zile.
Am reusit sa scap de acnee si puncte negre dupa ce am gasit un medic dermatolog foarte bun si un tratament anti-acnee excelent de bun.
Doctorul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Cremele sunt extraordinare, dupa ceva timp de utilizare deja tenul meu a devenit mai curat vizibil. Cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce, si dupa o perioada au disparut de tot.
Din ce mi-a zis doctorul cremele cu arbore de ceai(tea tree) sunt extraordinar de puternice in lupta cu acnee, ceea ce am si vazut.
Iti recomand cu incredere produsele, pe mine m-au scapat de cosuri si puncte negre.

| KhaleesiD a răspuns:

Mai de mult am avut si eu o groaza de cosuri si ma deranjau foarte tare si le storceam, dar de la un timp nu mai fac acest lucru si nu mai am asa multe (in jur de 2-3 cosuri, maxim) Asa ca daca le storceai si tu atunci te sfatuiesc sa nu mai faci. happy

| Adelsi a răspuns:

Cand eram mica, pe la 8 ani mi s-a descoperit un virus si asa am facut o boala periculoasa de piele si a trebuit sa ma spal cu bioderma, e bun si pentru cosuri, ti-l recomant sau poti sa iti pui pasta pe cos si sa dormi seara cu ea pe el iar a doua zi ar trebui sa dispara

| madalinaaniladam a răspuns:

Ai putea sa folosesti Himalaya antiseptic, poti sa o gasesti si in carrefoursau sa intrebi de ea la farmacii