| Crisa_7503 a întrebat:

Buna TPU :*!
Problema mea este urmatoarea: m-am tuns pana la umeri si este cret parul meu.Si il fac mai mereu cu placa... Dar nu stiu de ce mi se electrizeaza ffff tare. Parca as baga doua degete in priza straight face. Si nu stiu ce sa-i fac. Daca puteti sa-mi dati vreun sfat?batting eyelashes
Dau fundita puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| pufuulina a răspuns:

Buna:* incearca sa folosesti un ulei specific. aa si. eu am parul cret si avea aceeasi problema. dar s-a dovedit ca placa nu era buna. si din acea cauza nu statea cum vroiam eu...:-d. ar trebui ca placa sa aiba intre 200-250 de grade. sper sa te ajutebig grin

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Foloseste un balsam antistatic, sau o masca uite aici http://atshopping.ro/......search.php

| lemmon a răspuns:

Daca ai parul cret e necesar sa il indrepti[asta daca vrei sa arati bine]. ti se electrizeaza de la placa, poate din cauza ca nu folosesti nimic de protectie.asa ca ia-ti un sprei special pentru asa ceva, il gasesti in farmacie. bafta!

| Monique1 a răspuns:

@xmondz
Care-i problema cu parul cret? Poate arata foarte bine, intretinut cum trebuie'.