| Sweetdreamsyou a întrebat:

TPU! Puteti sa imi spuneti daca produsele Clinique sunt bune pentru ingrijirea fetei? Daca nu puteti, va rog, sa imi recomandati alte produse de ingrijire? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca suporti, si ar fi ideal, pentru demachere sa folosesti un demachiant crema si dupa o apa micelara ( cea de la garnier roza, cea verde are alcool ).
Daca nu te machezi poti folosi doar un gel spumant (acesta il recomand si daca te machezi ), cel de la bioderma sebium e foarte bun :
https://www.bioportal.ro/......ma-p21084/

Pentru tratarea cosurilor cea mai buna crema mi se mare sebium global : https://www.bioportal.ro/......ma-p21165/
Eu am luat-o cu 39 lei de pe site, iti recomand sa urmaresti preturile lor, iesi mult mai ieftin decat in farmacie cu tot cu transport.

Pentru puncte negre cel mai eficient este un exfoliant bha, acesta te ajuta in vindecarea cosurilor si prevenirea lor, eliminarea punctelor de grasime si te scapa si de puncte negre dar este un proces treptat, punctele negre nu dispar peste noapte si ne pacalim eliminand capul oxidat cu tot felul de scrub-uri el ramanand la locul lui.
Chiar daca e pentru ten uscat/normal iti recomand lotiunea lor si nu gelul pentru ca este mai bland, are o toleranta foarte mare la orice tip de ten ( cel gel nu are toleranta nici macar la tenul mixt pentru care a fost conceput ) si este o lotiune matifianta. Iti ajunge fix un an crema asta, cu utilizare zilnica. Eu uneori prefer sa o folosesc doar pe ea fara tratamentul pentru cosuri fiind suficienta pentru vindecare.

http://www.paulaschoice.ro/......liant.html

5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu sunt prea bune. Depinde de ce fel de ingrijire te referi. Daca e vorba de acnee sau prevenirea ei produsele de la Bioderma sunt foarte bune. Eu folosesc apa micelara pentru curatarea tenului si o crema: Sebium Global pentru hidratare si mentinerea curata a tenului. In orice caz, îți sugerez sa mergi la un dermatolog pentru orice eventualitate. Nu e indicat sa te apuci de un tratament de capul tau pentru ca ai putea sa inrautatesti situația. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o crema de la ei si m-am umplut de cosuri. Nu-mi mai trebuie clinique toata viata. laughing

Spune-mi ce produse de ingrijire vrei si-ti recomand.

| Sweetdreamsyou explică (pentru anonim_4396):

Pai am tenul gras si imi doream niste produse de curatare, gen sa nu imi mai apara cosuri, puncte negre etc.

| Sweetdreamsyou explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru tot!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sweetdreamsyou):

Nu ai pentru ce, ai grija si ce crema hidratanta folosesti, uneori astea provoaca cosuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sweetdreamsyou):

Daca suporti, si ar fi ideal, pentru demachere sa folosesti un demachiant crema si dupa o apa micelara ( cea de la garnier roza, cea verde are alcool ).
Daca nu te machezi poti folosi doar un gel spumant (acesta il recomand si daca te machezi ), cel de la bioderma sebium e foarte bun :
https://www.bioportal.ro/......ma-p21084/

Pentru tratarea cosurilor cea mai buna crema mi se mare sebium global : https://www.bioportal.ro/......ma-p21165/
Eu am luat-o cu 39 lei de pe site, iti recomand sa urmaresti preturile lor, iesi mult mai ieftin decat in farmacie cu tot cu transport.

Pentru puncte negre cel mai eficient este un exfoliant bha, acesta te ajuta in vindecarea cosurilor si prevenirea lor, eliminarea punctelor de grasime si te scapa si de puncte negre dar este un proces treptat, punctele negre nu dispar peste noapte si ne pacalim eliminand capul oxidat cu tot felul de scrub-uri el ramanand la locul lui.
Chiar daca e pentru ten uscat/normal iti recomand lotiunea lor si nu gelul pentru ca este mai bland, are o toleranta foarte mare la orice tip de ten ( cel gel nu are toleranta nici macar la tenul mixt pentru care a fost conceput ) si este o lotiune matifianta. Iti ajunge fix un an crema asta, cu utilizare zilnica. Eu uneori prefer sa o folosesc doar pe ea fara tratamentul pentru cosuri fiind suficienta pentru vindecare.

http://www.paulaschoice.ro/......liant.html