| marynwtza a întrebat:

Raspundeti-mi si mie la urmatoarele intrebari:
1. De ce nu trebuie sa ne schimbam samponul des?
2. Care sampon vi se pare mai bun: Nivea Long Repair sau Dove repair therapy?

Răspuns Câştigător
| sashihy a răspuns:

Buna.Si eu am avut probleme de genul asta.Acum nu mai am pentru ca m.am interesat mai mult si am descoperit ca zvonul ca nu e bine sa schimbi samponul nu e deloc bun.Ba dinpotriva.E chiar bine dar nu foarte des.Ca de exemplu cumpara.ti 2 sampoane(mai bun e nivea long repair)si foloseste.le pana le termini fara sa le schimbi cu un altul. Apoi dupa ce termini cele 2 sapoane poti sa iti i.ei dove repair therapy(un exemplu).Dar eu folosesc syoss si da rezultate.Acum mai difera si de la scalp la scalp.Pentru ca nu toti suntem la fel.winking Succes!

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

1. ca parul sa se obisnuiasca cu un singur sampon si sa nu-l incarcam cu mai multe produse. raspunsul nu e f bun, daca vrei informatii in plus, cauta pe net.
2. din cele 2 sampoane, l`am incercat doar pe primul si mi s`a parut f bun, in plus balsamul are un miros f frumos.happy

| Fllorentina a răspuns:

1. pentru ca daca iti schimbi samponul poti face matreata. De aceea este bine sa folosesti doar un singur sampon
2. oricare din aceste sampoane poate fi bun asta depinde de parul tau si cum reactioneaza la aceste produse. Incearcale pe aman2 si vezi care da rezultate mai bune:*

bafta>:d

| CARMENCITA a răspuns:

Unii stilisti zic ca din cand in cand sa schimbam samponul.De fapt eu am auzit ca din contra sa nu folosom tot timpul acelasi sampon, sa folosim o luna unul apoi sa luam de la alta firma.Nu prea imi plac sampoanele Nivea, nici de Dove nu sunt prea incantata.Depinde si de parul tau.Incearca-le si vezi cum sunt.Eu in locul tau as cauta un sampon cat mai natural si o masca pentru par sau mai sunt sampoane mult mai bune la farmacii, dar cam scumpe.

| PetreConstanta a răspuns:

Nici unul

| mata22 a răspuns:

Incearca si tu un sampon decent de peste 50 lei

| deeeeea1 a răspuns:

Sincer nu stiu care ar fi mai bun...eu una folosesc elseve repair impreuna cu balsamul si masca si sunt foarte multumita de el.