| RazvanALX122 a întrebat:

Bună TPU, recent mi am luat o pereche de pantaloni sau pantaloni de trening (cum so spune) gri, si din neatenție mi i-am pătat cu ulei de uns lanțul, știe cineva cu ce se poate duce, si daca se mai duce?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cumperi altii,daca speli nu folosi apa calda,aia face ca uleiul ala sa inre si mai bine in material.
Ori ii poti folosi asa,conteaza sa fie curati,daca au pete asta e,doara nu-i tii in vitrina,dai la jalea este imbracaminte, se murdareste, se pateaza, spepci, daca petele ramin e ok, n-are a face.ii folosesti asa.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Folosește detergent de spălat vase, unge locul și baga-i la spălat.Merge și cu Vanish.

| IceRope a răspuns:

Înainte de ai băga la spălat, cureți locul folosind spray pentru curățat contacte electrice. Curăță excelent. Găsești în comerț.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Îl bagi la mașină de spălat pentru 2 ore.