| Andr33a123 a întrebat:

Buna TPU.
Recunosc ca am facut o greasala foarte mare, si anume mi am taiat parul foarte scurt.
Acum nu stiu cum sa il fa sa creasca macar pana la umeri in cel mai scurt timp.
Ce imi puteti recomanda?
Funda

Răspuns Câştigător
| danielaspiridon a răspuns:

Buna, Si eu mi l-am tuns acum 2-3 saptamani si m-am spalat cu ulei de argan si imediat mi-a crescut, Uleiul de argan il gasesti la farmacie. Inainte sa te speli pe cap te dai cu uleiul de argan si stai in jur de 20 minute. Daca vrei sa-ti creasca foarte repede te speli de 2 ori pe saptamana. SPer ca ti-am fost de ajutor :* Funditaa? :X

3 răspunsuri:
| Carla01 a răspuns:

Da-ti cu ulei de ricin o data sau de 2 ori pe saptamana, tine-l 2-3 ore si apoi fa-ti baie.
Se vad rezultatele dupa cateva utilizari.Sau poti face baie pe cap mai des, deoarece atunci cand intra ceva la apa se mareste ce si ce laughing.Am auzit ca uleiul de masline curata pielea moarta de pe scalp si prin masaj ajuta sa stimuleze circulatia sangelui, am auzit ca uleiul de ricin are proprietati asemanatoar, chiar mai bune, deci cred ca da, dar nu uita ca sa stimulezi fluxul sangvin mai bine, uleiul trebuie sa fie caldut.Parul daca il lasi sa cresaca natural creste cam 1 cm pe luna, dar asta depinde cum ai parul, cine te-a tuns. Sper ca te-am ajutat! Funda? big grin

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Hei big grin

Ai putea merge la un salon si sa te dea cu nu stiu ce masca sau ceva de genu da ii cam scump (am fost eu si am vazut)
Poti sa cumperi o masca de par dintr-un Supermarket
Poti sa iti cumperi solutii de par de la Gerovital (is foarte bune astea ti le recomand) Aceste solutii costa intre 10 si 20 de lei happy

Sper ca te-am ajutat :* BAFTA!

| mariusika31 a răspuns:

Pune-ti extensii happy