| PiticaTha12 a întrebat:

Revin cu o noua intrebare. In curand va incepe scoala, iar eu nu stiu cu ce sa ma imbrac! Fetelor, voi ce mi-ati sugera? Cu ce haine as putea sa ma imbrac?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Pai depinde pentru prima zi de scoala ai putea purta o fusta sau niste blugi depinde cum vrei, o bluza mai larga la blugi sau mulata la fusta,daca preferi tocurile niste pantofiori sau sandale,daca nu niste tenisi sau bascheti, daca iti plac accesorile si camasile atunci poarta o camasa la blungi si accesorizeaz-o cu un lant pentru camasa,daca vrei si niste bratari,poate te machiezi nu sa iesi in evidenta,fond de ten,rimel,fard daca vrei,tus daca vrei,blush daca vrei,pudra doar daca vrei. Eu o sa port blugi daca va fi mai racoare niste pantofi albastri cu platforma,nu m-am gandit la ce tricou, o sa ma machiez ca si de scoala adica fond de ten, rimel putin fard, ruj si pudra. Nici eu nu stiu ce bluza sa imi iau, blugii sunt albastri cu un albastru mai deschis mai sus de genunchi si mai jos de genunchi. Pantofii la fel doar ca sunt o singura nuanta de albastru.

| Olivia_Oly_1991 a răspuns:

Bună! Păi aici depinde de tine. Eu îţi zic să nu fii prea încărcată şi să "curgă machiajul de pe tine laughing. Eu zic că poţi să porţi o cămaşă, cu blugi şi tenişi/sandale (depinde de stilul tău) şi să accesorizezi tu cum vrei. Poate o rochie, desigur, în limita decenţei, cu o pereche frumoasă de sandale şi accesoriile, desiguur! big grin Eu o să mă îmbrac aşa: un tricou alb, cu o cămaşă frumoasă, albastră, în carouri, o pereche de blugi crem şi adidaşi. (intru într-a şasea, deci nimic pe faţăă laughing ) Pentru tine, la machiaj, zic să nu bagi nebunii, gen ruj roşu aprins laughing) BB cream, eyeliner şi cam atât. Dacă nu vrei să fii "lucioasă" zic să te dai cu pudră, dar dacă eşti în gimnaziu, lasă machiajul. Baftă la şcoală şi să fii frumoasă! happy