| yo547 a întrebat:

Stiti cumva o masca de fata? Ofer fudita, urgent.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Castravete si lamaie

| yo547 explică:

În viziunea mea, școala este o câmpie plină de flori ale cunoștințelor, cu uși care îmi vor rămâne mereu deschise atunci când mă voi întoarce la ea. Școala, un loc mirific în care învățăm lucruri noi... Școala mea poartă numele celui mai mare poet din România,, Mihai Eminescu’’. Școala la care învăț eu este una dintre primele cele mai bune din județul Vaslui.Are o curte mare,cu mulți copaci împrejur,unde în fiecare pauză se adună o mulțime de copii zgomotoși. Ziua școlii mele este în aceeași zi când este sărbătorit și marele poet,,Mihai Eminescu''. Școala noastră are profesori cu care ne putem lăuda cum este doamna profesoară de biologie Anghel Gabriela,domnul diriginte(profesor de istorie) Ilie Vasile,doamna profesoară de chimie Bastiurea Mariana și mulți alții. Școala este locul în care petrec o mare parte din zi, astfel că pentru mine școala a devenit a doua casă. O casă în care frații îmi sunt colegii de clasă, iar părinții sunt profesorii sau învățătorii. Așa cum, în fiecare zi, părinții sunt atenți la comportamentul copiilor, le oferă acestora sfaturi și învățătorii și profesorii îi supraveghează și le oferă povețe

| RrAaLlUuCcKcAa a răspuns:

Depinde pentru ce? Cousri? Pentru un ten mai lumisos? etc.