| NothingImportant200 a întrebat:

Sunt in cea mai handicapata problema. Sunt clasa a 6a si anul acesta a trebuit sa imi fac o noua fusta pentru uniforma. Cand am fost la atelier la uniforme SURPRIZA: materialul era diferit, total diferit. Sa zic ca seamna cam 40 % cu celalalt material. Bun. Mi-am facut si o vesta noua ca sa semene macar 2 piese din noul material. Chestia e ca arat ORIBIl cu sacou de un fel si cu vesta si fusta de altfel. Fusta e lunga si arat ca o baba in ea, sacoul este un pic mare si arat chiar oribil... Ghiozdanul este mov si nu stiu cum sa fac sa arat mai bine in prima zi de scoala. Va rog, un sfat, ceva, orice!

Răspuns Câştigător
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
Stiu din pacate la noi inca se fac uniforme urate, si mult mai largi(sa mai intri si dupa 5 ani asa),nu ca prin afara,unde chiar daca fusta e mai lunga e foarte frumoasa.
Eu nu stiu cum e la tine la scoala,daca poti sa-ti iei o pereche de jeansi skinny, cu camasa, si iti pui doar vesta.Ai mai putea sa-ti cumperi o fusta asemanatoare cu cea de la scoala,sa fie peste genunchi, mai stramta asa, creion.
Sau sa te duci la o croitoreasa sa ti le ajusteze(ma refer la uniforma)
succes mult:*

4 răspunsuri:
| AbCdEfGhIjKlMn a răspuns:

Da stiu prin ce treci oh go on si eu am trecut prin asta. nu te gandi la problema aceea si i-ati o camasa vesta si fusta... daca fusta si vesta sunt albastre sau negre i-ati camasa alba se potrivesc de minune. nu conteaza daca materialul este alcumva. conteaza sa te asortezi. crede-ma ca este asa mai bine. si faci ceva nou. ceva diferit la tine asa tuturor prietenilor tai le voi atrage atentia. de exemplu fata o freza noua. puneti suvite. nu stiu ce sa iti mai zic... sper ca ti-am fost de folos. te rog funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Purtati uniforma WOW eu am puratat in 1, 2, 3 max max

| anonimatus a răspuns:

laughing) incurcata poveste si pe noi ne obliga la uniforma. nu mai purta sacoul! ramai doar in fusta camasa si vesta in prima zi apoi nu stiu fa si alt sacou pe parcurs! baftawinkingsi succes la sclbig grin

| Fl0rIn a răspuns:

Lasa uniforma acasa si mergi in ceva cool