| NothingImportant200 a întrebat:

Cu ce sa asortez uniforma mea? Este alb cu negru. Fusta este in carouri albe si negre, sacoul negru, dar nu prea port eu sacou si vesta in carouri albe si negre in fata si fara spate. Cu ce pot sa o asortez... ce accesorii sa imi pun, cu ce sa ma incalt, ca sa imi pun pe cap (pentru ca vine iarna). Va rog ajutati-ma. Cel mai bun sfat primeste funda!

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Uniforma ta seamana mult cu fosta mea uniforma, dar eu aveam si cravatalaughing.
Poti sa iti pui bratari, esarfe, bentite, fundite, sa iti prinzi parul diferit in fiecare zi.

| TwixulDrept a răspuns:

Pai ca sa mai iasa tinuta din " anonimat " iti poti pune un lant lung cu ceva dragut, niste cercei verzi sau roz, pe cap poti o sapca d-aia se gasesc si groase de iarna
incearca prin accesorii sa inveselesti tinuta
de ex. intr-o zi iti poti pune cercei verzi + bentita verde si o insigna micuta pe care o poti pune doar in pauza ( sa nu te certe profesorii )
sau cercei roz + o bratara si la fusta o curelusa impletita roz sau albastra big grin
fii creativa
poti dintr-o esarfa sa faci o cravata albastra sau galbena sau o agrafa floricica
Sper ca am ajutat :*
app: succes la scoala

| Xonia a răspuns:

Uite lantisor si cercei de genu : http://www.google.ro/......tp?/imgres JPG&imgrefurl=http://roxa-boxa.blogspot.com/......ed=1t:429, r:0, s:0&tx=52&ty=55

Si in picioare: http://www.google.ro/......tp?/imgres 200&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=538&ei=1RJ0TMbtHtW7jAeb9sTLCA&oei=1RJ0TMbtHtW7jAeb9sTLCA&esq=1&page=1&ndsp=21&ved=1t:429, r:17, s:0&tx=140&ty=91&biw=1026&bih=663

Daca nu porti tocuri la scoala : http://www.google.ro/......tp?/imgres 100&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=291&vpy=363&dur=140&hovh=194&hovw=259&tx=185&ty=139&ei=IRR0TP3NMtvNjAfq3fnZCA&oei=IRR0TP3NMtvNjAfq3fnZCA&esq=1&page=1&ndsp=20&ved=1t:429, r:16, s:0&biw=1026&bih=663

Cam atat, totusi esti la scoala
Bafta:*

| Xonia a răspuns:

Pozele care ti le-am dat. m-am gandit sa porti ceva tot alb-negru, ca sa nu se ia profesorii de tine
Banuiesc ca este uniforma intregii scoli, nu?
Si poate ca la tine in scoala sunt si profesori mai stricti
La mine in scoala purtam uniforma(nu toate clasele)dar clasa mea poarta ca avem o diriga mai rea.Si daca avem cercei sau ceva colorat se ia de noi si ne pune sa ni le dam jos
Bafta:*

| NothingImportant200 explică:

Turquoise, am si cravata, dar nu o porthappy Toate raspunsurile imi sunt de folos, dar ar fi si mai super daca mi-ati putea da poze. Multumsec:*

| alissu a răspuns:

Pai. m-am gandit si eu la costumatia asta pentru prima zi de scoala...eu as asorta-o cu o cravara de acelasi gen cu fusta, jampieri si cred ca atat nu exagera cu accesorile.La costumatia asta trebuie lucruri simple si nu incarcate.La incaltaminte nu ma prea pricep... ti-as recomanda niste sandale gen grecesc ca cele care se gasesc la toate magazinele sau niste cizmulite negre. Succes!

| TaylorSwift a răspuns:

Botine negre, multe bratari argintii si negre si o bereta alba sau mov si o esarfa alba. Eu cred ca doresti sa pastrezi ceva mai decent(mai de scoala), ai deja imprimeuri pe haine asa ca nu ti-as recomanda sa mai pui imprimeuri pe caciula sau pe incaltari.

| ioana_6413 a răspuns:

De încălţat, ceva cu negru, balerini, botine, cizme ceva cu negru sau alb, sau în carouri happy în cap o căciuliţă drăguţă albă sau neagră. poţi să accesorizezi uniforma cu insigne sau cu nişte mărgele ceva big grin Depine cum te simţi tu bine şi cum îţi place ţie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca asi fi in locul tau... m-as incalta cu niste converse alb+ngru, par desprins, cu o diadema ori lata, ori mai subtirik dar cu fundita, cercelusi mai lungi, bratari cat mai multe stil rock, sper sa iti placabig grin