| fatacuvise60 a întrebat:

Buna TPU.
Urmeaza o cununie a unui prieten si nu stiu ce culoare de rochie sa-mi aleg si nu stiu ce culoare s-ar potrivi pentru o cununie. Imi puteti da sfaturi, culori pentru rochie?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi orice culoare, ca nu tu te mariti. Daca e cununie civila si mireasa poate avea orice culoare la rochie.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu iti iei in culori deschise gen alb, crem, roz, piersica, somon etc. Pentru ca in general cam astea poarta cele care se cununa si nu cred ca v-ati simti foarte bine sa aveti rochii in aceeasi culoare. Probabil ca va alege dantela sau tul ca tot sunt la moda si ai putea sa le eviti si pe astea. Nu e musai dar e un sfat.

| JenniferJannet a răspuns:

Ceva deschis/pal. un corai, albastru deschis, roz deschis, lila. Asa am vazut ca se poarta in ultima vreme, desi nu e nici o regula tu alegi rochia. daca vezi o rochie frumoasa si ti sta bine de ce te ar opri culoarea?

| Violleta2022 a răspuns:

Orice culoare este buna, exceptie facand albul, care ramane rezervat mireselor.

| BeSmart17 a răspuns:

ALB
clar