| OanaBeautiful a întrebat:

Va rog foarte mult sa ma ajutati... Cat dureaza pana apar primele fire de par dupa o epilare cu o crema depilatoare? Tine macar 5 zile? Primul raspuns bun primeste fundita garantat!
Va multumesc anticipat! big grin
P.S: Eu am o crema depilatoare pentru piele sensibila de la Elmiplant, daca depinde si de asta.

Răspuns Câştigător
| alleluiaah a răspuns:

Depinde de cat par ai, de ce crema folosesti, de cat timp o lasi sa actioneze, de cata crema folosesti. Se poate sa te tina si 5 zile, dar slabe sanse. Poti folosii ceara sau aparatul.

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Depinde de fiecare. In 5 zile, la mine creste destul de mult.

| BombonicaXD a răspuns:

Si eu am folosit-o pe asta, roz, si din a 3-a zi au inceput sa creasca. Mie mi-a uscat pielea destul de rau si a trebuit sa stau mult cu ea (10-11 minute) si tot nu mi-a dizolvat toate firele de par. De iritat nu m-am iritat, dar creste ca la lama de ras foarte repede parul, in 2-3 zile e deja prezent. Mie nu imi place. Poate ca daca e pentru piele normala e mai buna si rezultatele sunt mai durabile, ca nu e la fel de blanda ca asta roz

| Clauvdgg a răspuns:

Nu tine asa mult. Dupa a3a - a4a zi s-ar putea sa inceapa sa se vada. Si inca ceva, mie nu mi se pare chiar asa buna cea de la Emiplant sincer sad. Incearca mai bine de la Veet.
Bafta! happy

| aimspeşăl a răspuns:

Depinde de crema ta şi de organism... oricum o să crească destul de repede, încearcă cu ceară:*

| SimoFralala a răspuns:

Heii! Epilatul cu crema tine 3-4 zile, nu prea conteaza ce crema folosesti.
Eu una ti-as recomanda epilarea cu ceara, este cea mai eficienta modalitate de indepartare a parului nedorit si, in plus, este durabila: firul creste in interval de 2-3 sapt. Daca ai pielea sensibila poti incerca Silk&Smooth Body Wax Strips, cu ceara de albine 100% naturala, delicata pentru piele. In plus mai poti incerca dupa epilare o lotiune calmanta.