| ade99adelina a întrebat:

Buna fetelor, m-am epilat ieri cu crema depilatoare weet pentru piele sensibila dupa care m-am iritat putin.ce ce crema va dati voi dupa epilare e ok nivea?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu sa-ti recomand dar nu folosi Nivea. Nu e asa ok cum pare. Matusa mea a folosit ani intregi Nivea pana i-au iesit niste bube rosii si dermatologul a realizat ca de la Nivea iesisera. La tine mai ales ca folosesti pe piele cand e intr-o stare delicata.

| Elena9328 a răspuns:

Cremă depilatoare pentru piele sensibila de la Elmiplant.
Când te epilezi folosește crema pe o porțiune mai mica, daca apar bubițe, mâncărimi sau iritații, înseamnă că ești alergica la un ingredient\substanta, și schimbi crema.