| AnneGirl a întrebat:

Vinerea trecuta mi-am făcut un tatuaj permanent acasă cu kit special luat de pe un site de specialitate. In fine... Nu a durut mare brânză când l-am făcut, dar acum s-a înroșit si a început sa ma usture un pic. Credeți că pot face infecție?
L-am facut pe antebraț.
Ps:Funda

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Daca se umfla si zona e fierbinte inseamna ca e infectie. Am vazut la altii ca se dau doar cu bepanthen si curata spala zona cu apa de cateva ori pe zi si se sterge cu un prosop. Se tine zona departe de tot ce ar putea s-o infecteze. Nu se acopera de haine sau altceva.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la urgente. Cum sa faci asa ceva

| Rico_Tico_2000 a răspuns:

SERIOS. Du-te repede la doctor.