| TheDevil a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuaje? Eu mi-am facut de curand un tatuaj pe antebrat si parerile cunoscutilor sunt pro si contra.
Credeti ca o sa ma incurce vreodata in viata cu ceva?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mie imi plac tatuajele. Cele care atunci cand te uiti la ele nu iti spun nimic.Sunt abstracte.Alea mi se par cele mai intresante.Si pe mine ma bate gandul de ceva timp sa imi fac un tatuaj, dar nu bag mana in foc ca tata nu ar face infractoh go on

| Dariana a răspuns:

Daca tie iti place nu ar trebui sa te intereseze parerile celorlalti.Lasa.ioh go onSa.ti placa tie, asta conteaza.Pai poate la batranete o sa te incurce cand o sa fii om in toata firea si poate nu iti va mai conveni sa ai un tatuajthinking

| LexUTz a răspuns:

Daca ai de gand sa dai la Politie/Aviatie/ Marina... Da! O sa te incurce foarte mult pentru ca vei fi respins din prima si crede-ma ca nu ai cum sa il ascunzi pentru ca esti controlat la piele!
In general, oamenii din ziua de azi nu privesc prea bine tatuajele si asta pentru ca mentalitatea este de cacao! Daca vrei sa te angajezi la o firma serioasa si cu pretentii... te poate impiedica si acolo! Lumea zice (aaa are tatuaj e un derbedeu nu e om serios)

P. S. Am dat la Academia de politie A. I. Cuza si stiu ce vorbesc!

| sNukki a răspuns:

Si eu m-a gandesc sa imi fac... Uni zic ca daca ai tatuaj vrei sa te dai smecher chestii d-astea, altii ca este pacat... Nu stiu nici eu ce sa zicstraight face

| yoGabriela a răspuns:

Buna! Eu nu am nimic cu tatuajele iar daca tie iti place e OK.Conteaza sa te simti uh bine si uneori parerile altora pot fi inselatoare! Nu te lu`a dpa lume pentru ca conteaza ce crezi uh! :*

| DarkSinAngel a răspuns:

De ce conteaza atat de mult parerea altora pentru tine? Tu ti-ai facut tatuajul, nu ei. Sunt anumite zone in care e destul de riscant sa-ti faci un tatuaj, asta in cazul in care iti doresti sa ai o functie publica superioara (cel putin asta se tot speculeaza). Important e ca tatuajul facut sa insemne ceva pentru tine, sa te reprezinte. Sau sa insemneze/marcheze o intamplare speciala din viata ta. Sper ca a fost de folos raspunsul meu. Eu am unul pe interiorul antebratului (a durut foarte tare), dar a meritat. Inseamna foarte mult pentru mine tatuajul pe care il am, si datorita lui nu voi uita niciodata pasiunea mea.

| TheDevil explică:

@Olla, cum zice si Dariana, daca tie iti place, de ce sa nu`ti faci? Si mie mi-au zis o gramada inainte sa-l fac vorbele alea. Fi sigur/a ca multi din aia care zic ca iti faci un tatuaj pentru a fi mai smecher, sau gasesc orice argument din asta ca sa te supere, sunt doar niste ofticosi pe care nu`i lasa masa cu tasu sa`si faca, sau carora le-a bagat altcineva prostiile astea in cap.
Vara asta am fost in Italia si am vazut acolo majoritatea persoanelor, indiferent de varsta, aveau cel putin un tatuaj, cat de mic o fi fost el. Mentalitatea alora e mult peste a romanilor.

| angel34love a răspuns:

Tatuajele au un dezavantaj. Pe masura ce trece timpul, se face tot mai urate, fiindca pielea se intinde. Dar stai linistit, ca asta se va intampla mai incolo. In rest nu cred ca are de ce sa te incurce.

| mimo_3704 a răspuns:

Daca este vizibil adica gen sa fie pe gat sau nu mai stiu eu unde, poate fi o problema la angajare, dar in rest daca tie iti place nu conteaza parerea celor din jur.

| alecsu91 a răspuns:

@LexUTz daca vrei sa te angajezi la o firma serioasa acolo sta altfel treaba decat la politie/aviatie/marina deoarece il poti masca cand te duci la un interviu... depinde si unde e facut tatuajul happy

| mao_5173 a răspuns:

Pfoai am hmmm 7 tatuaje si nu ma mai satur tongue pentru unele persoane este o arta pentru altele "smechierie" asa ca sa le faceti cu cap