| MeryHojda2001 a întrebat:

Vreau sa imi suvitez parul si nu stiu ce culoare mi s-ar potrivi.Culoarea parului meu este saten nici deschis, dar nici foarte inchis.Ce culoare credeti ca ar merge?

~Multumesc!~

Răspuns Câştigător
| Ancaaa23456 a răspuns:

Pai, cred ca ai putea sa-ti faci suvitele roscate sau blonde. Daca ai ochii caprui, ti s-ar potrivi roscate sau chiar albastre; daca ai ochii albastri sau verzi ar merge sa fie roscate sau blonde. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Pai blonde, turcoaz, verzi

| BlakeLively a răspuns:

Inainte de a te vopsi trebuie sa stii sigur care este culoarea parului. Pentru a fi sigura, "examineaza" radacina parului. Foloseste prima data o bijuterie aurie, apoi argintie. Cea care iese in evidenta mai mult iti arata ce fel de ten ai(cald/rece). Tenurile calde se potrivesc cu:1. Blond deschis
2.Blond aramiu
3.Blond miere
4.Roscat.
Tenurile reci se potrivesc cu:1.Brunet inchis
2.Blond platinat
3.Violet/Negru albastrui.
Daca vrei sa te faci blonda(o nuanta foarte deschisa), trebuie sa ai ochii albastri(deschisi/inchisi) sau verzi.
Daca ai pistrui fa-te roscata(deschis, usor spre portocaliu).
In caz ca tenul tau este inchis, iar culoarea ochilor este negru sau caprui incearca un ciocolatiu sau un brunet.
Incearca sa pari cat mai naturala, adica incearca sa ramai la culoarea ta pentru un look de invidiat.
Sper ca te-am ajutat!

| Painkeeper a răspuns:

Ti-as sugera suvite ombre(nu e obligatoriu, dar ar da bine!winking ), sau suvite pentru nuantare!
1. Daca alegi suvite ombre(ca ale Antoniei) iti sugerez culorile: blond platinat, sau orice nuanta de blond deschis!winking
2. Daca alegi suvite pentru nuantare(acele suvitele mici ce ti le faci prin par, dar dese) iti sugerez niste culori cat mai apropiate de culoarea ta de par naturala! Poti folosi si roscat, dar roscat cu un mic ton de saten, brunet spre saten sau saten deschis!winking

| iElf a răspuns:

Heii puppy dog eyes Un cafeniu :3 Sau eu zic ca mai simplu e sa iti faci suvite albastre ar fi stat mai bine, ai putea folosi si albastru de metiil thinking care se ia la 2/3 spalari iese foarte fain, eu m-am facut si a iesit un turcoaz spre verde. am parul saten ca al tau nici prea deschis nici prea deschis :p si o iesit foarte fain! Poti sa iti faci thinking gen ombre ma rog cauti tu pe youtube cum este Ombre sau poti cauta pe google!:3 Bafta si pupici :*