| Emiliabantas12 a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma pensez la salon si mama nu a fost de acord a spus decat sa dau banii aiurea mai bine ma penseaza ea si eu bine inteles ca toate felete am inceput sa tip la ea si sa spun ca nu vreau sa ma penseze ea. Odata cu mine se penseaza si prietena mea.Si o sa intarzii la doua ore la scoala, si ea o sa ma intrebe ce am facut cu banii si nu stiu ce sa ai spun pentru ca alfel nu ma va mai lasa sa stau cu pritena mea.Va rog ajutati-ma urgent!

4 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

Citez: "...si eu bineinteles, ca toate fetele, am inceput sa tip la ea."

Serios? straight face Cum sa tipi la propia ta mama? Ea te-a facut pe tine sau tu pe ea? Aaaaa, am inteles... esti adolescenta, toate fetele sunt rebele si obraznice si de ce sa nu fii si tu la fel ca ele? Tu nu vrei sa te penseze mama ta, ci o "profesionista", ca atunci cand prietenele tale te vor intreba: "Fataa, cine te-a pensat?" tu sa zici: "M-am dus la salooon." Faci atata caz... Astea-s fetele din ziua de azi. In loc sa inveti, lipsesti de la scoala ca sa te pensezi, vorba lui @suntserios. Pfff, e de ras si, in acelasi timp, de plans.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Copii generatiei actuale... lipsesc 2 ore de la scoala sa se duca la pensat. Sper sa iti iei o bataie buna acasa cand afla maica ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpa mea, pensatul nu-i o chestia asa de complicata. Crede-ma ca si mama ta o poate face foarte bine. De fapt si tu o poti face. Vorbesc asa frumos cu tine (spre deosebire de @suntserios care -pe buna dreptate- e foarte suparat pe generatia voasta) pentru ca si mie mi-a fost frica prima data ca o sa-mi stric sprancenele daca ma fac singura. Dar nu le-am stricat, ar fi fost greu sa le stric pentru ca prima data nu le-am schimbat forma, am smuls doar ce era crescut aiurea pe margini (si asta iti recomand sa faci si tu, cu siguranta ai din nastere o forma a sprancenelor care se potriveste cu fata ta). Deci daca o fetita ca mine a putut sa se penseze singura, atunci si o fetita ca tine va putea. Pentru mama ta va fi floare la ureche.
Si acum pentru ca tin sa o apar, am sa-ti explic cum sta treaba cu pensatul la salon. Daca vrei sprancene ingrijite mereu trebuie sa te duci saptamanal. Si mama ta face urat pentru ca sunt niste bani munciti de ea care se duc aiurea pe ceva ce poti face singura acasa.
Te duci la salon sa te pensezi atunci cand ti-e lene sa te faci tu sau atunci cand esti un antitalent desavarsit si vrei sprancenele perfecte ale vedetelor din showbiz (trei fire de par si restul desenat cu creionul).
Da-i o sansa mamei tale pentru inceput, daca intr-adevar nu se pricepe nici ea si nici tu atunci mai vorbiti. In felul asta nu trebuie sa o minti, iar colegei tale ii spui ca vrei sa dai banii pe ceva mai util. Asa n-o sa pici de fraierta (pentru ca presupun ca si asta te preocupa).
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Sophieeeeeee a răspuns:

Dar nu mai poti amana putin pensatul? Zic, dupa ce te pensezi, oricine poate observa ca ai facut-o, inclusiv mama ta. Si n-ai cum sa-i ascunzi asta. Vorbeste cu prietena ta sa programati pe mai tarziu, cred ca e cel mai bine daca nu vrei o cearta d-aia mare cu mama ta.