| anamariia95 a întrebat:

Buna TPUhappyvreau sa-mi pun unghii tehnice pentru prima data, care e diferenta dintre tipsuri sau constructie gel? care e mai bun? si care sunt dezavantajele si avantajele unghilor tehnice?

4 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Cele cu tips sunt mai fragile si se pot rupe mai usor. ti se distruge unghia naturala. eu am unghii cu gel din ianuarie si recent mi s-a rupt o unghie de la jumatate cu tot cu unghia mea. a trebuit sa mi-o dea jos si nici nu vrei sa stii in ce hal arata unghia naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi documenta de aici,
http://www.eva.ro/......-9710.html
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

E mai ok constructia, aspect estetic finut..indiferent ce alegi ..cand o sa le dai jos o sa ramai cu unghia pilita inclusiv primul strat din unghia ta naturala.cat de subtiri le vei avea depinde de cat de experimentata e manichiurista.

| BlackWolff a răspuns:

Dezavantajul este ca pentru orice optezi o sa iti distrugi unghia naturala, si o sa dureze ceva timp sa se regenereze(am avut acum vreo 2luni gel pe unghia naturala(erau destul de mari insa incepusera sa se rupa ''din carne'')si acum le am foarte subtiri si se rup imediat)
avantaje:cele cu gel si tips sunt mai ok din punct de vedere estetic...insa problema o sa fie cand le dai jos, sau se rup cu tot cu unghia naturala...te-as sfatui sa le acorzi atentie unghiilor naturale.
O FATA E APRECIATA PENTRU NATURALETEA EI!