| Stefania89171 a întrebat:

Hei TPU, as dori sa stiu niste sfaturi care sa ma ajute sa aleg intre constructie de gel si tips cu gel.Care ar fi avantajele si dezavantajele unghiilor cu gel.Care unghii sunt mai bune, mai rezistente? Va multumesc!

1 răspuns:
| Mandarina888 a răspuns:

Cele cu tips nu distrug unghia la fel de tare ca si cele cu gel care vin aplicate direct pe unghia ta, dupa parerea mea cele cu tips tin mai mult...eu vb din propria experienta, cele cu gel simplu se aerisesc mai repede daca nu sunt puse ff bine si cand iti creste trebuie musai sa mergi la umplut pe cand la cele cu tips mai poti sa pilezi din unghie ca sa o nivelezi cu unghia ta atunci cand creste si nu se vede asa de tare diferenta! Poti incerca odata cu gel si dupa o perioada cu tips si vezi care ti se potrivesc mai bine!