| kitty00 a întrebat:

Vreau sa va spun ca eu am parul lung pana la umeri si mama imi repeta intruna sa mi-l prind.sadDar mie si colegilor mei nu ne place cum imi sta cu parul prins.Cum pot s-o conving pe mama ca nu imi place si ca nu imi sta bine?

Răspuns Câştigător
| LittleCoco a răspuns:

Ok sa zicem ca nu iti sta bine cu parul prins chiar daca ti-ai lasa bretonul in fata, sau prins in asa fel incat sa-ti complimenteze fata (ceea ce mi se pare imposibil, dar ma rog ) Nu poti sa-i schimbi parerea mamei tale. Ea vrea sa te vada cu parul prins, si crede-ma nu o sa -i poti schimba decizia niciodata, o sa te cicaleasca mereu. tu nu stiai ca sa-i schimbi parerea cuiva e cel mai greu lucru? Cei de mai sus au avut toti un raspuns bun, iar al meu e singurul pe care ti-l pot da.Mai mult nu pot sa fac

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mare ca.cat. Cand esti acasa il porti prins cand nu il porti liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca e parul tau, nu al ei, asa ca tu decizi cum il porti.Conteaza sa iti placa tie cum iti sta, nu celorlalti.winking

| andrushk50 a răspuns:

Pai daca nu-ti place cum iti zice mama, poti sa iti faci alte coafuri care iti plac. Si sa ii spui mamei tale ca nu e bine sa-l tii strans cand e asa mic ca-ti creste mai greu. Da? Incearca astea. Fii creativa cu ideile.

| marmotavorbareatza a răspuns:

Parerea mea este sa i explici ca iti place mai mukt cu parul desprins, dar sa stii ca aasre dreptate si este mult mai bine sal tii prins, daca nu rezolvii prin a vorbii cu dansa prindetil cand pleci si dati drumu la el cand ajungi la scoala sau cand iesi, mai departe de casa sa nu te vada apoi la intoarcere prideti-l, ai putea sa ti cump[eri un pieptene mic si sal tii in ghiozdan ...bft. funda?

| LittleCoco a răspuns:

Eu zic sa incerci niste coafuri potrivite pentru fata ta. Oricui ii sta bine cu parul prins doar ca unor oameni le e frica sa experimenteze, doar incearca! Adauga accesorii : foloseste bentite sau clamite cu fundite sau flori pe ele sau. orice iti place, si nu uita de niste cercei draguti, si asfel iti va place sa-ti tii parul legat...din cand in cand.

| kitty00 explică (pentru LittleCoco):

Serios?laughingDa-mi id-ul sa vezi cam cum imi stahappy.

| LittleCoco a răspuns (pentru kitty00):

Ok sa zicem ca nu iti sta bine cu parul prins chiar daca ti-ai lasa bretonul in fata, sau prins in asa fel incat sa-ti complimenteze fata (ceea ce mi se pare imposibil, dar ma rog ) Nu poti sa-i schimbi parerea mamei tale. Ea vrea sa te vada cu parul prins, si crede-ma nu o sa -i poti schimba decizia niciodata, o sa te cicaleasca mereu. tu nu stiai ca sa-i schimbi parerea cuiva e cel mai greu lucru? Cei de mai sus au avut toti un raspuns bun, iar al meu e singurul pe care ti-l pot da.Mai mult nu pot sa fac