| MariaEllena a întrebat:

Vreau si eu un gel pentru curatarea fetei sau vreo crema ceva foarte bunaa! ce sa folosesc? multumesc

6 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Cum sa se dea cu spirt pe fata, doamne fereste, eventual daca vrei sa iti distrugi fata, spirtul contine o tona de alcool si toata lumea stie ca alcoolul nu e deloc bun pentru ten indiferent de ce tip ar fi.Eu iti recomand gelurile de curatare si cremele sa le iei din farmacii, cea mai buna solutie, le gasesti la preturi mai mici si sunt calitate superioara fata de cosmetice pentru ca sunt testate si majoritatea cu efect.Eu folosesc gelul de curatare de la herbosophy http://xayidee.files.wordpress.com/2011/11/dsc05569.jpg are ingrediente naturale curata tenul foarte bine si l-am cumparat de la farmaciile sensiblu, iti recomand pe langa gel sa mai ai o lotiune tonica (gasesti tot in farmacii) si o crema hidratanta.Nu au preturi mari eu pe gel am dat 15 lei si pe crema hidratanta la fel, sunt mult mai de incredere decat produsele de la avon oriflame sau mai stiu eu ce, care folosesc doar chimicale, herbosophyul si mai e si gerovitalul si mai sunt altele si altele folosesc produse naturale care nu au ce rau sa-i faca tenului. Sper sa ti cont de sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai precizat ce tip de ten ai. Eu am tenul mixt spre gras şi de vreun an folosesc spuma de curăţare Solutions-Complete Balance de la Avon. Sunt mulţumită de ea, nu îmi irită faţa,o lasă matifiată fără să o usuce şi se clăteşte repede spre deosebire de un gel,ceea ce îmi convine de minune.
În combinaţie cu crema de zi,uneori cu cea de noapte şi masca de argilă din aceeaşi gamă, am reuşit să am un ten cât de cât frumos şi luminos, spre surprinderea mea. Acum, poate la tine n-o să meargă, habar n-am. Nu trebuie să te încrezi prea mult în recomandările de cosmetice. Doar probând pe pielea ta îţi dai seama, pentru că fiecare ten agreează pomezi diferite. laughing
Nu e vorba de reclamă, că nu-s reprezentant Avon şi nici nu vreau să fiu, dacă ai pus toată vorbăria mea pe seama chestiei ăsteia.

| MoruAndrei a răspuns:

Aslavital Mineralactiv.

| TheTelemea a răspuns:

Spala-te cu sapun, este cel mai bun.

| iZberg a răspuns:

Salut cu spirt si dupa cu crema de galbenele merge 100% n-are rost creme speciale pe langa pretul mare mai trebuie sa si faci si alte tratamente

| MariaEllena explică:

Am mai citit ca Garnier pure active este bun, oare o fi? thinking