| Tiffiiia a întrebat:

Buna tuturor happy
A incercat cineva masca pentru par cu ulei de ricin si miere?
Am citit pe net ca este benefica pentru stimularea cresterii parului...dar inainte de a o folosi ma gandeam sa cer cateva pareri.
Ma gandesc ca s-ar putea sa nu imi mai scot mierea din par cu ajutorul samponului... ceva sfaturi?
Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. eu folosesc cu ulei de masline, un galbenus de ou, miere, ulei de ricin, vitamina a.
Daca te clatesti bine, te asigur ca scoti miere ( problema e uleiul, nu mierea).
Eu o sa iti dau retea mea de masca, eu o aplic, o data la 2-4 saptamani.
un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul. apoi aplici un balsam.

| JeJeleu a răspuns:

Am folosit si nimic surprinzator
la mine cel putin nu prea a avut efect
probabil parul meu a devenit imun.
probabil o sa se vada o diferenta la tine dar nu una Owo
si cu mierea. Nu pui Multă si dupa masca aplica un balsam ca sa fii sigura ca nu mai e miere prin el
bafta