| emine a întrebat:

Am 15 ani si am o problema cu sprancenele...de mica mi-au crescut in jos, nu am avut format, sunt inegale, mi-a cazut par destul de mult, am chiar si locuri lipsa...imi este f greu sa le fac cat de cat normale.si de asta am nevoie sa ma fac in fiecare zi cu creion, plus ca nu este deloc estetic si atrag atentia tuturor... m-am documentat f mult si singura varianta in cazul meu este tatuajul pentru sprancene.As dori foarte mult sa stiu cine a incercat asa ceva, cum i se pare si care ar fi efectele negative.Multumesc antcipathappy

Răspuns Câştigător
| Andreea24 a răspuns:

Tatuajul este in primul rand costisitor si trebuie intretinut, nu il faci o data si gata. In al doilea rand de obicei acesta se observa, se vede diferenta intre o spranceana naturala si una desenata ca sa zic asa, acum mai conteaza si unde le faci.
Eu te sfatuiesc mai intai de toate sa incerci sa le repari si daca nu se poate, in ultima instanta sa apelezi la tatuaj. Cum poti sa faci asta, pai in primul rand mergi la farmacie si cumpara ulei de ricin, e ieftin si usor de folosit. In fiecare seara inainte de culcare iti aplici cu ajutorul dischetelor demachiante sau cu vata, ulei, in zone unde nu mai ai par. Va trebui sa te sacrifici o perioada si sa le lasi nepensate. Dupa ce au crescut, mergi la un salon si da o forma sprancenelor tale.
Succes!

4 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa-ti fc un breton care sa le acopere?

| eek a răspuns:

Eu zic sa mergi la o cosmeticiana buna sa ti dea o forma draguta.care sa te prinda.si in locurile unde ai fire lipsa foloseste un creion special pentru sprancene dar nu exagera.deseneaza cateva liniute f subtiri.ai grija ca creionul sa fie bine ascutit,, niste liniute care sa imite firele de par.ca daca faci o mare dunga de creion sigur se va observa.si opteaza pentru un creion de culoare maro inchis. e mult mai bine decat negrubig grin

| mada12 a răspuns:

Nu iti recomand tatuajul...dar.cu timpul, daca te tot pensezi o sa isi schimbe directia.winking

| DeMentaa a răspuns:

Eu am sparncenele foarte stufoase si ma pensesz dar imi cresc din 2 in 2 zile si mi-am facut breton aucm nu ma i-am nici o treaba