| Biby a întrebat:

Am o mare problema! Astazi i-am zis mami mele ca ma duc sa-mi iau sandale cu talpa ortopedica si a zis ca ma lasa doar daca pot sa merg pe ele mi-am luat si cand le-am probat la magazin ma simteam foarte bine in ele dar cand am ajuns acasa si le-am probat din nou nu puteam sa merg deloc pe ele si nu stiu zcum sa-i spun mamei meel asta cand i-am zis ca o sa merg foarte bine pe ele va dau si o poza ca sa vedeti cam cum arata: http://3.bp.blogspot.com/......140501.JPG si acum mi-am dat seama ca sunt prea mica pentru sandale cu talpa ortopedica. P. S Am doar 10 ani.

Răspuns Câştigător
| Serendipity17 a răspuns:

Fix asa au 2 colege. big grin mai repeta, o sa inveti tu sa mergi.Repeta in camera ta si in cateva zile o sa stii sa mergi pe ele

11 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Si eu am asa ceva. am 14 ani. mai exerseaza mersul pe ele si o sa te obisnuiesti, dar sunt cam inalte pentru tine. dar nimic nu e imposibil. daca chiar te incomodeaza ii spui mamei tale ca ai gresit ca orice om si cu siguranta o sa te ierte. pwpici.

| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Eu am aproape 13 ani şi mi-am luat ceva în genul ăla, dar cu toc mai jos, mi se pare. Ei, totuşi parcă ar fi la fel, dar nu contează asta acum. Sunt albi cu fundiţă, mă rog. Am mers prima dată cu ei la serbare, de-abia călcam! După aceea mergeam cu ei pe holul blocului şi... peste 2 zile m-am dus cu bunica la piaţă, încălţată cu ei. Sincer, n-am avut nicio problemă!
Oricum, să le porţi sănătoasă.
Eşti destul de mică, bănuiesc. Începe cu tocuri joase şi continuă treptat, aşa dacă o iei brusc cu înalte...
E ca şi cum după o indigestie în loc să mănânci piept de pui fiert ai mânca mâncare de la fast food.

| rosto a răspuns:

Bine, si cum ai vrea sa te ajutam?

| Simona a răspuns:

Pentru o pereche de pantofi nu cred ca o sa iti cera asa mare socoteala.mai bine le duci inapoi sau le dai cuiva ce poate merge cu ei
te pup

| laura_8904 a răspuns:

Mie imi plac foerte mult am o colega care are unele ca ale tale si sunt super dar problema nu e asta; deci cum sa ii spui mamei tale incearca sa ii explici cu calm ca nu sunt comfortabile cum te asteptai si ca cel putin pentru acum nu o sa le poti incalta cred ca ai fost asa de entuziasmata cand le-ai cumparat ca nu te-ai mai gandit ca trebuie sa le porti :dhope it helps si succes cu mama ta

| CreepyCrow a răspuns:

Pai du-te inapoi la magazin si schimba-i, gaseste un motiv pentru care sa mergi din nou, de exemplu, spune-i mamei tale ca iesi cu prietenele tale, sau ceva de genu asta

| Libelle a răspuns:

Adevarul e ca esti cam mica, pentru tipul asta...
am avut si eu din-alea, iti zic sincerc ca in cateva zile de mers o sa inceapa sa se dezumfle, nu st bune de nimic. mie asa mi s-a intamplat.
la 10 ani poarta cat mai joase posibil, acum ti se formeaza piciorul, nu e bine sa porti din-astea inalte, si eu eram ca tine, iar mama nu m lasa, dar apoi am realizat de ce.nu o sa se supere mama ta pe tine, esti mica, si de nu ai stiut ce vrei.nu iti face griji, ca o sa te inteleaga:*

| cяιss a răspuns:

Pai esti cam micuta mai.pentru ortopedice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poathe a facut o greseala vanzatoare la asta nu te-ai gandit mi sa inatmplat du-te si returneazale...si zic sai spui mamei tale

| ✿puffa✿ a răspuns:

Sunt foarte draguta:X:X, dar pentru cineva intre 14-17 ani!:O
Nu ca te invidiez, ca nu imi pasa sau altele. dar iti strici piciorul! Pentru tocuri esti prea mica! Deci zi mamei tale ca asta e adevarul si ca toti gresim, e omenesc, iar cu acordul ei le poti da la o prietena sau cineva care poarta cat tine, sau totusi le poti da cu crema sau sa te dai cu crema inainte sa te incalti cu ele(ps:muuula crema). Se vor lasa si le poti purta la aniversari, banchet, mall, daca te simti bine in elewinking. Succes:*

| Diana_3268 a răspuns:

Esti mica mai pentru tocuri happy eu am purtat prima oara la banchet. oricum. mergi cu ele prin casa. si ai sa te obisnuiesti :p