| мαrrýиєlα a întrebat:

Deci de la un timp nu ma mai ingrijesc nu stiu ce e cu mine, vreau niste masti de fata si e.t.c. ceva facut repede. chestii din astea de frumusete ♥. please dau funda ~!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești delăsătoare, dacă nu te mai îngrijești!
Folosește ulei de migdale dulci.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,
http://www.click.ro/......38672.html
http://www.one.ro/beauty/
Te pup!

| Criistyanna a răspuns:

Http://healthy.kudika.ro/......nului.html

de aici poti face si cumparaturi online;) funda?

| Inela a răspuns:

Buna!winking
Deci uite ceva trucuri pe care le folosesc si eu pentru diverse probleme ale tenului:
- masti pentru acnee:
* masca cu miere (o lingurita cu virf) si un sfert de mar ras - le amesteci bine si le aplici pe fata spalata desigur inainte pentru 20 minute, dupa care clatesti cu apa calduta (exact acesta masca o poti face si cu cativa struguri zdrobiti happy )
* masca cu miere si scortisoara - o lingura scotisoara si doua de miere, pentru vreo 30 minute, la fel, de clatit cu apa calduta
* masca cu albusul unui ou si 2-3 linguri suc de lamaie - 10 minute
* de 2-3 ori pe saptamana, "mangaie-ti" fata cu o felie de lamaie

Alte trucuri diverse:
* cu periuta ta de dinti iti poti "peria" usurel buzele pentru a inlatura pielea moarta
* pentru cearcane poti folosti chiar si in fiecare zi 2 felii de cartof crud / castravete pentru 7-10 minute
* bea cat mai multa apa pentru a-ti hidrata tenul
* nu iti atinge fata cu mainile
* nu tine parul pe fata
* aplica ulei de ricin pe gene daca le vreai mai lungiwinking

Funda? puppy dog eyes