| lavi2864 a întrebat:

Va rog sa luati 2 minute din timpul vostru pe TPU si sa ma ajutati in luarea unei decizii. Vreau sa ma vopsesc blonda dar nu stiu ce nuanta mi-ar sta bine. Sunt satena si spre varfuri sunt blonda cu tenta aurie, unii imi zic ca sunt mai degraba roscata, am ochii caprui mediu, tenul destul de deschis. Nu stiu daca m-ar prinde bine un blond capsuna, ciocolatiu, caramel, nisipiu etc. Va rog sa imi dati un sfat mai ales daca ati incercat unele dintre voi si aveti caracteristicile mele. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GabrielaSandica a răspuns:

Buna, te pot ajuta cu o vopsea de lux foarte ieftina si un salon virtual sa incerci aceasta vopsea de par. Incearca-l este secretul lui Fergie! :X
http://haircolor.avon.com/ro/
Succes!

6 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa te duci la un salon sau la un magazin unde ai monstre din alea cu par vopsit si iei cate o culoare si o pui lana fata ta si de uiti in oglinda si vezi cu care ti-ar sta mai bine eu asa fac

| iulikka a răspuns:

Cu blond capsuna nu ti-ar sta bine ca ai tenul deschis...
Foarte bine ti-ar sta cu un blond peroxid. Dar ca sa iti iasa un blond bun trebuie mai intai sa te decolorezi, si asta o sa-ti strice foarte mult parulsad

| Tymycy a răspuns:

Sincer daca vrei sa obtii o culoare ce sa iti si placa atunci mai bine du-te la un salon. Dai 100 lei dar macar stii ca nu o sa stai in fata oglinzi si o sa plangi. Crede-ma ca nu iese deloc cum ii pe cutie, pentru ca si eu m-am vopsit blonda si mi-o iesit foarte naspa. Sincer eu ti-as recomanda sa alegi orice alta culoare numai blonda nu pentru ca blondul este singura culoare pe care o scoti foarte greu. Dar daca tot vrei sa te vopsesti mai bine mergi la un profesionist, pentru ca acolo nu fac asa ca scot dintr-o cutie o vopsea o amesteca si gata, ci amesteca mai multe tipuri de vopsea si totusi o sa arate bine, dar daca te vopsesti acasa nu prea stii la ce rezultat sa te astepti. Bafta

| OFataDulcica a răspuns:

Da si eu am incercat sa ma vopsesc blonda nisipiu insa nu mi-a stat chiar asa de bine.Sunt aproape la fel ca tine. Oamenii mi-au spus ca mi-ar sta bine blonda f deschis.Incearca si tu cea mai deschisa nuanta.Cred ca ti-ar sta bine.Mie imi sta. Sper ca te ajut.winking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Roscata.altfel vei arata ca o pitipoanca

| NoUseForAName a răspuns:

Unei fete ii sta cel mai bine cu parul ei naturat. Crede-ma ca mai mult te va iubi un baiat stiind ca ai parul natural si ca nu te-ai vopsit decat contrarul.
Asa ca te rog sa te mai gandesti inca odata daca vrei sa te vopsesti.