| BiancaR a întrebat:

Buna,va rog din suflet sa ma ajutati sunt intr-o situatie disperata.m-am epilat pe maini cu benzi de ceara rece iar acum sunt terminata pe maini,m-am iritat in ultimul hal,ma ustura pielea, groaznic, a fost sora mea la plafar si mi-a luat o alifie despre care cea de la plafar zice ce se duce iritatia in 2 3 zile, dar sa nu ma mai epilez cu asa ceva.problema este ca eu ma epilez pentru ca am par pe maini si este vizibil, nu pot sta pe maini cu el.crema nu mai folosesc deoarece am impresia ca mi-a crescut parca mai des de la ea,cu benzile nu ma mai fac pentru ca rezultatul este groaznic sad,nu stiu ce sa fac,m-am gandit la apa oxigenata,am auzit ca face parul galben,ar fi super pentru ca al meu este maro spre negrusad, dar imi este frica sa nu-mi ard pielea, va rog ajutati-ma sad

3 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Dragă Bianca,
Soluţia problemei tale NU se află de pe forum, este foarte important pentru tine să te adresezi unui specialist, pentru a nu înrăutăţi şi mai mult situaţia ta.

Un medic specialist dermatolog, sau un cosmetician te-ar putea ajuta să scapi de problema de acum (iritaţia) şi te-ar putea sfătui ce să faci pentru a rezolva complet problema pilozităţii la nivelul membrelor superioare. Soluţia nu cred că va fi una rapidă, ai nevoie de răbdare şi de încredere, dar NUMAI şi NUMAI pe baza unui sfat compenent, a unei persoane calificate.

Nu cred că vrei tu să te iei după sfaturile primite pe forum, să le aplici şi să vezi cu ochii tăi că situaţia devine şi mai rea.

Vrei tu asta? Nu cred!

Mult succes!

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Apa oxigenata nu arde parul, e buna pentru chestii de-astea. Eu zic sa o folosesti!winkinghappyhappy Mult noroc!

| my23ro a răspuns:

Epilarea cu benzi reci este cea mai groaznica.
Foloseste ceara calda si IMEDIAT dupa epilare foloseste un ulei special dupa epilare sau o crema foarte grasa.
In primele doua zile dupa epilare foloseste in continuare crema.
Cremele nu ajuta parul sa creasca, Cremele sunt pentru piele, sa nu te iriti, sa fie pielea moale si asa mai departe.
Mai poti incearca un epilator, dar la fel te vei irita daca nu folosesti crema dupa epilare.