| deia_9483 a întrebat:

Buna va rog frumos sa imi ziceti niste remedii pentru parul gras, am si extensii care nu se ingrasa la fel de repede ca parul meu si e ciudat sa am jumate de par gras si jumate nu.

3 răspunsuri:
| Creatza_4434 a răspuns:

Ulei de ricin. E foarte bunwinkingIti spun din propria experienta. take carewinking

| anotherchild a răspuns:

Pare anormal dar nu este.
Am fost la un medic dermatolog - aveam probleme cu scalpul - mi se forma un fel de coji pe pielea capului si aveam parul gras. Doctorul mi-a zis sa nu imi fie rusine - dar daca vreau sa scap repede de aceste probleme - sa ma spal de doua ori pe cap - in zile consecutive cu Sapun de Casa -. M-am spalat 2 zile cu sapun de casa - in acele zile nu am iesit din casa si apoi doctorul m-a sfatuit sa nu imi mai schimb samponul - sa folosesc permanent acelasi sampon. Acum nu mai am probleme - Folosesc Clear. Banuiesc ca ai parul lung. Si eu il am - nu foarte lung dar destul. - chiar daca sunt baiat. Nu stiu car de mult ti-a prins acest sfat. Daca ai curajul necesar incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit produse pe baza de aloe vera si jojoba si au dat rezultate poate dau si la tine! Succes!