| private09love a întrebat:

Buna!

Stiti ceva "remedii" pentru parul gras?

Am incercat tot felul de sampoane si tot se ingrasa repede. Cu balsam nu ma dau si am incercat si sa ma spal mai rar dar orice asi face arat oribil dupa o zi.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| princess a răspuns:

Pai daca ai parul gras trebuie sa folosesti un sampon pentru par gras iar balsamul nu are nici o legatura atata timp cat nu ti-l aplici la radacina(de la mijloc la varfuri tr sa il pui) fie ca ai parul gras fie ca nu, si spala-te pe fiecare zi cu un sampon adecvat si in timp sa sa vezi schimbarile.

5 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti sampon si balsam pentru par gras la fiecare spalare, si sa te speli cam la 5 zile! intre timp, daca simti ca parul s-a ingrasat, iti poti face un masaj cu pudra de talc care va apsorbi excesul de sebum!:*baftawinking:*

| TąNyą a răspuns:

Şi eu am aceaşi problemă şi mi-am cumpărat atunci când a apărut „Clear" galben cu lămâie pentru păr gras la început mi-a dat rezultate reuşeam să-l ţin până la 4 zile, dar după o lună a trebuit să-l spăl iar din 2 în 2 zile. şi aşa fac şi în momentul de faţă.

T.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...

poti sa te dai dupa ce te speli cu otet[il amesteci cu putina apa]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti samponul si balsamul syos sunt extrem de bune. si nu ingrasa deloc parulwinking bafta!

| Yuliana17 a răspuns:

Ai auzit de ulei de ricin, gaz, ulei de masile sh miere toate la un loc (intr-un borcan agiti sh pui in ceva pe aragaz sa se incalzeasca dupa care aplici pe par masezi tot parul mai ales la radacina )? [un tratament care da roade] face k parul sa creasca sanatos sa fie firele cat mai dese uleiul da stralucire iti recomand. Daca insisti pe sampon eu iti mai recomand "CREAM SHAMPOO FOR DAILY USE de la KALLOS " este un tratament de par foarte bun! Succes!