| xoxolove96 a întrebat:

Va rog spuneti-mi ceva creme sau solutii pentru cosuri care sa actioneze rapid si daca se poate sa le traga afara si pe cele de sub piele nu doar sa le usuce si dupa sa ramana pete.

Răspuns Câştigător
| AvrVladut123 a răspuns:

ACNEON: Modul natural de a obtine un ten curat si frumos, fara cosuri efect benefic asupra condiţiei generale a pielii în cazul acneei, contribuind la reducerea înroşirii pielii şi împiedicând formarea comedoanelor (punctelor negre).
îmbunătăţeşte aspectul tenului şi ajută la prevenirea formării coşurilor.
datorită efectelor sale antioxidante, diminuează secreţia de sebum ce favorizează apariţia şi dezvoltarea acneei.
Acneon are grijă de tenul adolescent şi matur, prevenind apariţia acneei şi a punctelor negre, fără a influenţa nivelul hormonilor din organism sau pe cel al pH-ului tenului. Prin acţiunea sa, Acneon diminuează secreţia de sebum, prevenind astfel formarea coşurilor şi a petelor roşii, ceea ce conferă un aspect frumos şi sănătos tenului, pentru un timp îndelungat.

Funda? :*

4 răspunsuri:
| DaveMustaine a răspuns:

Eu iti pot recomanda niste tratamente naturiste:
-masca cosmetica din campsuni zdrobite cu albus de ou
-Masca cosmetica din suc de lamaie, la care se adauga un albus batul(pentru combaterea porilor dilatati)
-Masca astringenta cu 5-6 prune zdrobite, care se lasa 20 de minute pe fata
-masca de ten cu rosii zdrobite, tinute 20-25 minute pe fata(pentru combaterea punctelor negre)

| xoxolove96 explică:

La mine avonul nu functioneaza. am incercat si a functionat la fel ca cutadenul...adica a uscat cosurile deja iesite si dupa mi-au ramas pete rosiii care ma tineau cate o luna

| Andr33a123 a răspuns:

Spunsul meu este scurt si la obiect AVON
Cred ca ai auzit de acea firma cu cataloage. Mnoa in cotaloage poti gasi ce iti trebuie. recomand am si eu big grin
Funda?