| Gregory_Hognogi_2000 a întrebat:

Am 16 ani si am o problema cu acneea timp de 2.3 ani tot am cosuri, am fost la dermatolog, am luat creme solutii, dar nimic, de doua luni mi-am luat niste pastile din Spania, Decrutan, si si dupa astea mi s-au dus din cosuri, dar am multe pete si fata foarte rosie. Cine ma poate ajuta urgent, dau funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai luat "pastile din Spania" asa de capul tau, era de asteptat sa aiba ceva efecte secundare... Nu stiu de unde impresia ca medicamentele pe care le avem in Romania nu sunt bune.
Mergi iar la dermatolog si intreaba de acele semne, tot el o sa te ajute. Daca nu ai putut astepta putin sa te maturizezi si sa treaca cosurile de la sine ce sa faci.

| adrew a răspuns:

Spala-ti fata cu sapun

| Sportfreak a răspuns:

Daca vrei sa scapi de acnee mergi la un doctor care iti poate da ruacutan, am luat si in 6 luni de tratament am fata de bebelus happy

| Mircea234 a răspuns:

Eu am swpt swla si a trecut!