| ashley26pink a întrebat:

Vi se pare normal ca o fata de clasa a 8-a sa foloseasca la scoala rimel, luciu de buze nu prea evident si fond de ten, sau un baton corector pentru cosuri si pete? Cu care dintre acestea sunteti de acord si cu care nu? Optati pentru fondul de ten sau pentru batonul corector?

20 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres cam asa ar trebui sa te machiezi si tu nu asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres

eu am 13 ani am trecut pe a 8a si folosesc: Strugurel de la niveea`
rimel de la Loncolor si cateodata pudra;)

eu zic ca e perfect funda?

| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
Sunt de acord cu toate:*nu mi ca folosesti multe produge.nu te dai cu creion,tus, farduri, blush si alte chestii cu care se dau multe de varsta ta.Atat timp cat tu te simti bine in pielea ta, iar profesorii nu-ti spun nimic e f okhappy
Optez pentru fondul de ten, sau corector dat peste fon de ten.pentru ca e bine sa te dai cu ceva care sa iti acopere toata fata, nu doar mici parti unde ai cosuri(si oricum e mai inflamata zona ai)si faci decat sa iasa mai mult in evidenta.
parerea mea
mult succes in noul as scoar
bye

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Da,e ok stai linistita eu am inceput sa ma machiez usor din cls.a 5 (stiu ca-i cam repede dar na) eu optez pentru batonul corector Deci la o ocazie speciala poti sa te machiezi mai tare dar la scoala ceva usor luciu de buze rimel un fard deschis (roz, mov mai deschis) deci mult succes si fi linistita poti sa te machiezi usor la scoala! funda? plzz

| SamSon a răspuns:

Eu sunt de varsta ta si sincer, nu mi se pare normal, adica si eu ma aranjez...dar eu ma aranjez pentru. ocazii speciale, nu pentru. a merge la scoala! pana la urma de ce sa ma aranjez ca merg la scoala? straight face

| SamSon a răspuns:

Scuzati ca dau replay dar @MillzBya ai spus ca,, Orice fata merita sa fie frumoasa'' adica voi fetele aveti nevoie de chestiile astea pentru. a arata frumos. fara ele sunteti hidoase,.sau cum ca nu inteleg

| CiocolataAmaruie a răspuns:

Buna, si eu sunt clasa a 8a si ma dau cu rimel, luciu de buze si baton corector.Eu optez pentru baton corector. Sper ca te-am ajutat.
Papa :d

| MillzBya a răspuns:

Mie mi se pare ok, atata timp cat profesorii nu sunt impotriva sau nu observa, n-are nimic. Orice fata merita sa fie frumoasa, nu conteaza varsta happy. Sii, optez pentru batonul corector, e mai sanatos pentru ten thinking laughing

| MillzBya a răspuns:

Ma refer ca toate fetele sunt frumoase, dar daca ele se simt si mai frumoase cand se macheaza, de ce sa nu faca asta? tongue Pana la urma daca esti frumoasa natural nu o sa simti nevoia sa te machezi big grin

| alexaalexandraa a răspuns:

Buna. Eu zic sa folosesti corectorul pentru cosuri, fondul de ten nu prea face bine intotdeauna. Luciul de buze mi se pare normal. Si rimelul, dar nu prea evident, cum ai zis si tu. Multa bafta la scoala!

| Amaya a răspuns:

Eu ti-as recomanda baton corector pentru ca fondul de ten imbatraneste tenul si este pacat la anii tai sa pari de 20 si ceva de ani. Ai tot timpul sa traiesti si varsta aceea, nu-ti face griji. Fii cat mai naturala pentru ca vei avea numai de castigat. Succes.

| ζøvع a răspuns:

Eu ma machiez la scoala din cls 6...deci stai lin ca ii totu ok

| Didi130898 a răspuns:

Pai e bine.de ce sa nu fie bine happy adica totusi esti pe clasa a8a :* parerea mea este ca e bun si fondul de ten si batonul corector love struck si normal luciu de buze nu trebuie sa lipseasca din geanta unei fete :* funda?big grin

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Si eu ma machiam in clasa a6a... foloseam fard roz rimel si ruj.acum folosesc fard, baton corector, rimell si balsam de buze de la Nivea(sunt foarte bune)

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Pai sund de acord cu toate daca asta te fcae sa te simti mai bine mai putin fondl de ten deoarece p parcurs iti imbatraneste chipul.in plus banuiesc ca ai deja 14-15 ani asa ca e ok.dar intotdeauna o fata naturala este mult mai frumoasa, u alegi :*

| Papucinii a răspuns:

Mi se pare ok, de ce nu. Atata timp cat nu e prea strident...Eu zic baton corector, nu are rost sa iti strici tenul asa de tanara cu un fond de ten.

| Alecssa a răspuns:

Cam asta este perioada ii care o fata incepe sa foloseascaprodusele de infrumusetare. Eu folosesc mai mult batonul corector ^_^

| iflirius a răspuns:

Buna!
da e ok cu luciul de buze la fel cat si cu rimelul dar pana la urma ar fi mai bine sa renunti la fond de ten! si daca te dai cu luciu` de buze incerca ca acesta sa nu fie prea strident ca sa primesti observatii din partea profesorilorwinking
succes la scoala :d!

| thegame9 a răspuns:

Daca esti frumoasa naturala nu are rost sa te macheziwinking

| zAmb3T a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai nevoie de nici un produs din astea daca ai vrea sa iti iasa ochii in evidenta mai bine imbraca haine rosii, albastru marin ceva de genul!
Nu are rost sa folosesti de acum fond de ten si alte tampenii, toate fetele sunt frumoase in felul lor mai ales daca sunt naturale!

| GunsRoses a răspuns:

Nu mi se pare normal sa te machiezi la varsta asta. Eu trec in clasa a noua si abia daca am folosit rimelul/luciul de buze...sunt de parere ca machiajele distrug ochii, tenul, rujul de exemplu distruge pigmentul care se afla in buze si daca aveti cosuri pur si simplu asteptati sa treaca, daca dati cu fond de ten pe ele mai rau le faceti si va mai distrugeti si tenul.