| whiterose26 a întrebat:

:-) Voi de ce valoare faceti comenzile la AVON? Cei ce nu sunteti reprezentanti, bineinteles.
Eu fac comenzi de maxim 50 lei, si mi se pare ca reprezentantul meu a devenit cam suparat pe mine.Sa fie din cauza valorii scazute a comenzii?
Astept raspunsurile voastre :*

Răspuns Câştigător
| Cruciuliță a răspuns:

Schimbati reprezentantul si sa vezi ce alearga dupa tine sa-i iei si de maxim 5 lei, numai sa iei. Tipa catiga bine de pe spinarea fraierilor, eu unu n-as arunca banii pe produsele gen avon. Nu fi fariera, alege altta persoana care sa te ajute. Succes in cautarea altui reprezentatnt (te asigur ca sunt o gramada)

17 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Eu cred ca este i-ai dat niste degete si iti ia toata mana.Comanzi de cat poti,poate in unele luni DELOC, daca nu dispui de fonduri, sau daca nu ai nevoie de produse. Daca vrea sa vanda cat mai mult, sa caute oameni care sa cumpere, sa nu ii forteze pe altii.Si chiar daca nu vei mai comanda de la persoana aceea, firma AVON ca orice alta firma, de altfel, are si site.Ideea e ca si reprezentantilor iti dai seama ca le iese ceva mai mult si mai bun cu cat aduna mai multi bani pe luna.Bafta! happy

| h3r a răspuns:

Buna. Tu doar comanzi pentru tine, nu?
Nu ca sa pui comanda de 50 de lei? Aici n-am inteles.

Acum sa revenim, profitul lui nu sta neaparat doar in comanda ta, atunci cand o plasezi. Pentru ca ea are destui, 50 in plus. 50 in minus tot aia e... bineinteles, asta la inceput! Pentru ca daca nu plasezi comanda timp de 3 luni la rand, o sa iesi din sistem.
Eu am fost senior coordonator( SC) si mereu mi-am ajutat fetele, le dadeam comenzi si de 3 milioane, doar ca sa isi faca ele profitul. Aveam comenzi si de 900 de lei insa daca ramaneam la 500, trebuia sa zic mersi. Le ajutam pe toate si intr-adevar am pierdut.
Insa, la inceput in primele 4 campanii, ar trebui sa te ajute sa faci de minim 120 de lei.

Daca tu doar iti comanzi la un reprezentant produse AVON si ea pune comanda, atunci nu are de ce sa fie suparata pe tine, doar daca e o nesimtita. Fiecare isi cumpara dupa buzunar.
Nu-ti face griji in privinta asta.

Take care!

| Quanah a răspuns:

La Avon, valoarea comenzii trebuie sa fie de minim 120 lei, de aceea coordonatorul tau este "suparat". Nu-i mai iese ei profit laughing si ii scade daca tu dai comanda mai mica. Insa, iti zic eu. Astia oricum te pacalesc sa-si faca ei vanzare.
Comparari :
La oriflame nu trebuie sa dai o comanda minima de nu stiu cati lei, poti da si de 50 lei, ca nimeni nu urla la tine. Tot la Oriflame, ai discountul in functie de comanda, si nu te indeamna sa comanzi de inca cateva sute de lei pentru a atinge 25% discount, cum e la Avon.
La Avon a trebuit sa imi fac echipa de 6 oameni pentru a atinge totalul de 1800 lei vanzari, pentru a primit cosuletul cu produse in valoare de 500 lei.
La Oriflame daca inscrii 2 persoane campania asta, primesti o geanta cu numai 5 lei happy. Oriflame-ul da mai multe cadouri decat Avonul.
De la oriflame am placa de par din ceramica foarte buna, iar acum o sa primesc un prajitor de paine happy. Amandoua cu 5 lei! Daca vrei sa stii mai multe, add a. lexanndra si iti explic cate vrei acolo happy

| h3r a răspuns (pentru Quanah):

Pai acum si tu o pacalesti ca sa-ti faci vanzare laughing, reclama la Oriflame draga mea! tongue

| Quanah a răspuns (pentru h3r):

Nu fac nici o reclama, scumpete. Si nu fac nici o vanzare laughing. Doar ca cei de la Avon sunt niste pamfletari care profita de pe urma reprezentantilor. Nu trebuie sa ai incredere in ei. Multa lume le da plasa. Dau comanda si nu o mai platesc happy. La oriflame nu se intampla asa ceva.

| h3r a răspuns (pentru Quanah):

Da, aici ai dreptate. Eu am fost buna cu toate si mi-am luat-o. A trebuit sa platesc 4 milioane din banii mei, doar pentru ca una nu si-a platit comanda.
Se mai intampla.

Take care!

| Quanah a răspuns (pentru h3r):

Am patit-o si eu laughing Tocmai de aceea recomand Oriflame cu mare incredere. Nici macar penalitati la factura nu-ti baga daca nu o platesti la timp. Daca nu am dreptate, dati-mi in cap laughing

| h3r a răspuns (pentru Quanah):

Nu am zis ca nu ai.
Eu am fost cativa ani la inceput... apoi mama a preluat tot ca nu mai aveam timp si pentru AVON...si s-au intamplate multe de atunci laughing.
Asta e!

Succes in Oriflame.

| Quanah a răspuns (pentru h3r):

Merci, merci! Succes si tie :*

| h3r a răspuns (pentru Quanah):

Multumesc, draga mea.

| xFakeSmilex a răspuns:

Și eu comand de la Avon, dar nu în fiecare lună! Atunci când comand valoarea produselor ajunge la 50 lei ( uneori mai putin și uneori mai mult). Cât despre faza cu reprezentantul suparat, acest lucru mi s-a întâmplat și mie. De atunci comand de la Oriflame sau de la Lady.s! Îți recomand aceste doua firme deoarece sunt și mai ieftine decât Avon dar au și produse mai bune!

| ana233 a răspuns:

Pai normal ca s-a suparat din cauza asta.Ea nu mai are profit. Oricum, tu nu esti obligata sa comanzi cat vrea ea.Omul isi achizitioneaza produse in functie de banii care-i are. Uite, aici poti comanda online! http://www.avon-cosmetice.com/......2-05092012

Uita-te la toata pagina! Doar ca nu stiu daca iti cere bani de transport, ori nu. Si poti vedea si cele mai noi brosuri in romana!

Răspuns utilizator avertizat
| blahblahx100 a răspuns:

Si eu tot la fel happy

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Salut. la tiande nu ai comenzi minime. in plus daca te inscrii ai 35 % discount. produsele le primesti in 2-3 zile lucratoare. daca esti din Galati le primesti in aceeasi zi.
http://tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5

| habarnista a răspuns:

Ori esti singura ei clienta? laughing
As intelege supararea atunci.

| whiterose26 explică (pentru habarnista):

Nu sunt singura ei clienta, pot spune chiar ca are peste 100 clienti, e si lider straight face