| Lost0in0your0memories a întrebat:

voiam sa va intreb ceva cu privire la modelele de unghii. deci am vazut pe net cum se fac modele cu apa de marmura si sincer nu am habar de unde as putea face rost de asa ceva. stie cineva unde se gaseste? mersi anticipathappy

Răspuns Câştigător
| TwixulDrept a răspuns:

Hei! Modelele de unghii cu apa sunt cele mai proaste si cele mai costisitoare ( de timp ) stai sa cauti muult aceasta apa si daca o gasesti sa zici mersi. Nu o sa iti iasa la fel la toate unghiile pentru ca nu prea ai cum, va trebui sa repeti procedeul ( pui oja, modelezi cum vrei ) pentru fiecare ungie deoarece nu iti poti baga mai mult de 1-2 ungie/ungii. Si dupa ce ai bagat degetul trebuie sa stai cu betisorul si acetona sa elimini oja in plus de pe deget avand mare grija sa nu strici si partea de pe unghie. E cam complicat si lung acest procedeu si te poate duce la cateva ore. Eu recomand sa te duci la un salon de manichiura... chiar daca o sa te coste cativa bani, dar stii ca o sa iti iasa ceva frumos si de calitate ...presupunanduse ca manichiurista este cat de cat priceputa in meseria ei. stiu ca nu ti-am raspuns la intrebarea in sine dar ti-am dat un sfat. Sper ca te-am ajutat pupici :*wave