| SheCanFlyy a întrebat:

Voua cum vi se par fetele cu picior mare(masura). Eu port 40 si uneori ma simt complexata cand unele fete ma intreaba: Porti 40?:o.Acuma ma simt mai 'usurata' ca am auzit ca Paris Hilton poarta 43.

19 răspunsuri:
| apaplata_7449 a răspuns:

Julysaa de ce 37?laughingatata ai tu? poate atunci ai si 1, 37 in inaltime si te mandresti, iar de restul zici ca sunt uriasi. Puteai sa o spui mai frumos ca suntem aici sa ajutam nu sa jignim

| JustMe a răspuns:

Nu trebuie sa te simti complexata, si eu am colege care poarte 43 si nu au nicio problema cu astahappy

| Xonia a răspuns:

SI eu tot 40 port si am 14 ani
Mai demult ma simnteam complexata, pentru ca toate fetele de la mine din clasa poarta maxim 38, dar m-am obisnuit

| alice_5598 a răspuns:

Si eu port 41-42.si m-am obisnuit. E greu sa iti gasesti incaltaminte. dar chiar nu ma intereseaza ce zic ceilalti. Oricum nu se observa ca ai piciorul mare.Chiar daca tie asa ti se pare.Si mi-a spus cineva ca e mai bine ca sunt asa deoarece greutatea corpului este mai bine distribuita pe toata talpa.nu stiu exact cum sa iti explic. dar nu ar trebui sa te simti complexata vreodata.

| marrr a răspuns:

Si eu port 39-40 si am 13 ani si 6 zile>.< Uneori ma simt complexata pentru ca nu gasesc incaltamintea care-mi place pe marimea mea, dar mereu gasesc ceva mai special ce nu e pe marimi micidevil.

| Liviu a răspuns:

Hmm
Verisoara mea poarta 35 saraca ce sa mai zica? are 25 de ani.
EU port 45straight face si doar am 18 ani.

| Diana498 a răspuns:

Si eu port 40 si am 12 ani...

| SheCanFlyy explică:

Multumesc fetelor pentru sfaturi:*. O sa tin cont de ele.Va pup pe toate:*

| Beatrice a răspuns:

Hey si eu port 40 happy nu e nici o problema parerea mea thinking desi uneori mor de ciuda ca nu gasesc papuci pe marimea mea laughing dar chiar nu am acordat atentie acestui lucru laughing. si colegele mele fac la fel laughing... dar macar ma incalt mai bine decat ele big grin aa si apropo chiar nu stiam ca Paris Hilton poarta 43 :O super thumbs up chiar e super laughing cand o sa faca cineva : ":O:O:O:O:O:O:O porti 40?! " eu o sa spun ca si paris hilton poarta 43.so what? happy

Beatrice

| together4ever a răspuns:

Nu trebuie sa ai complexewinking
Majoritatea fetelor poarta in medie 39
Nu e nimic exagerat

| Adelina_2192 a răspuns:

Traiesti pe un picior mare... si ce?
Eu port la adidashi 39 si la papuci/sandale/pantofi 38. Nu cred ca feminitatea se defineste prin masura la pantofi! asa ca stai linistita, cele care se mira sunt doar inguste la minte...

| georgiiiy a răspuns:

Nu trebuie sa te simti complexata de masura de la pantofi[-x ...si eu am o prietena care poarta 41 si nu se simte deloc compexata de acest lucru. nu trebuie sa simti prost din cauza astabig grin

Zambeste big grin si mergi mai deaparte.
Iti doresc o zi buna:*

| c8ilcopac a răspuns:

Si eu port tot 40laughinglaughing am colege in clasa care poarta si 35-36laughing sunt a7-a(de fapt. am fost) laughing
Dar daca porti un numar atat de mic e mai greu sa iti gasesti pantofi mai "faini"...

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Depinde de inaltime. Daca are 1.55 e cam ciudat, daca are 1.70 e OK.
Eu vand incaltaminte adusa din Germania (majoritatea), am masuri de la 36-42. Calitatea este foarte buna, peste ce se gaseste de obicei la noi.
Calapoadele sunt bune, suficient de late (europene, nu chinezesti), am multe modele la care am 40, 41 si chiar 42. In aceasta perioada am reduceri la cizme, doar 70 RON perechea. Expediez oriunde in tara prin posta cu plata ramburs, in Bucuresti se pot proba. Se pot returna si schimba in caz ca nu se potrivesc. Vedeti blogul meu pentru oferta la zi. Vand si pe Okazii.ro http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/andrei_iosif.html
calificativele primite imi atesta seriozitatea si calitatea produselor.
Daca nu gasiti nimic care va place intrebati, posibil sa mai am si alte modele, eventual aduc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masurile difera...depinde, cati ani ai? eu am 13 ani si port 36-37 big grin dar am o colega cu un an mai mare ca mine care poarta 41...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi gasesc mai greu pantofi, mai ales sandalute finute si elengante. Sincer si mie mi se pare aiurea fata sa poti 40 (ne-ai intrebat ce parere avem-imi spun parerea).

Mi se pare ca marimea 37 e perfecta pentru o fata.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asculta vorbele tuturor asa si sora mea poarta 40 si are 13 ani si eu una m-am obisnuit cu ea!

| FluorescentDew a răspuns:

Nu e un motiv sa fii complexata. Trebuie sa fii multumita ca ai picioare si poti sa te deplasezi indiferent cum ar arata...marime mare, mica, scurte, grase etc.

| Florescu_Daniela_Veronica_1990 a răspuns:

Eu am masura 41 (1.73 m inaltime). De curand am constatat ca e un avantaj sa am masura mare la picior: unele magazine dau incaltamintea cu masuri mari la pret mai mic decat pentru masuri mai mici ale aceluiasi modelwinking Tot raul spre binewinking