| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, deci, am 12 ani, 1.65 inaltime, 65 kg si port 39 la picior. Chestia e ca mereu ma simt complexata ca port un numar mare la picior si ca sunt mai inalta, fata de fetele de varsta mea. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l dau este sa te ingrjorezi de greutatea ta, nu de inaltime si nici de masura piciorului.
Desi ai 15kg peste greutatea normala la varsta si inaltimea ta, vad ca nu mentionezi nimic despre asta.
Ai mare grija, ca-i nesanatos si urat pe deasupra sa fii supraponderala (grasa), mai ales cand esti fetita.
Apuca-te de un sport, care te-ar ajuta sa slabesti si sa-ti valorifci inaltimea, care in volei si baschet, sunt la foarte mare cautare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un picior mai mare oferă o stabilitate mai bună atunci când stai în picioare și când mergi. Astfel, consumi mai puțină energie nervoasă pentru menținrea echilibrului. Avantaj pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Mai sunt fete care poartă număr mare la picior.
Ar trebui să accepți asta, nu ai de ales.

| PierceLover a răspuns:

Am 12 ani, 1.75, 60 kg și port la picior 39-40.
Eu zic ca esti OK, poate ai trecut limita kilogramelor