| daniela_9291 a întrebat:

vreau ca 2011 sa imi aduca o schimbare radicala. Vreau sa arat mai bine.Nu zic ca arat rau, chiar din contra, insa uneori simt ca nu sunt apreciata, iar alte ori ma simt presata din cauza aprecierilor.
Deci as vrea sa ma schimb...Am parul saten inchis, ochii verzi.Singura problema e ca am avut multe cosuri si au ramas urme, acum au trecut si nu stiu ce as putea face cu ele. Vreau un machiaj natural pentru scoala, sa nu se observe prea mult.Culoarea parului vreau sa fie una mai inchisa un ciocolatiu mi-ar placea mult.Credeti ca ar mergee?thinking
Ce culoare de gloss sau ruj s-ar potrivi pentru ochii mei.
Dati-mi niste sfaturi pentru schimbare/Multumesc:*... a da si vreau un machiaj pe care il pot purta si la scoala:X

4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Pai decoloreaza-te si stai numai 5-10 min cat ajunge la ciocolatiu, sau mergi la coaforhappy. Machiaj natural. ce sa-ti spun.eu asa ma fac: Mascara, putin creion negru(nu intotdeauna)sau alb-roziu+ gloss sau balsam de buze si e si pentru scoalathinking cat despre culoarea glossului cred ca ar fi fain unul cat mai natural, roziuhappy

| oannabomboana a răspuns:

Cum ai scapat de cosuri? Da-mi un mesaj te rog.
Iar in legatura cu intrebarea ta. Ia-ti un fond de ten de la "vichy" din farmacie.iti alegi o culoarea apropiata tenului.
un luci de buze culoarea pieli.maroniu, si tot un maroniu la ochii. ceva sa-ti dea efect ploapelor nu culoare :p...si putin rimel. Asta e tot.

| PTROApetition a răspuns:

Buna!:*

Da, ar merge chiar si un brunet! Machiaj pentru scoala poti incerca fond de ten, pudra, sa-ti conturezi ochii cu negru:creion sau tus si putin rimel. Pentru buze merge rosu, pentru ocazii speciale, iar pentru un machiaj everyday un gloss in nuanta nude sau transparent ar fi perfect! Eu iti recomand sa-ti iei produse de calitate, gen: MAX Factor, Rimmel London, L'Oréal etc.

Pa, pa.:*

| str a răspuns:

Daca mai ai cosuri du-te la un dermatolog urmele de la cosuri trec neaparat yos baiat tot asa saten cu ochii verzi am avut la scoala odata o sedinta cu un dermatolog si ne-o spus ca sunt chimice multe dintre ele(dale dracu' de porcarii)