| AnaAna8 a întrebat:

Vreau sa ma epilez jos dar nu stiu cum in sensul ca am incercat sa ma rad si am dat si cu spuma dar se duce foarte greu si nu prea are efect. Am incercat si cu un epilator dar tot asa nu a prea mers (epilatorul nu mai prea are baterie si poate si din cauza asta) am si crema depilatoare dar inca nu am incercat-o si nu stiu daca sa incerc sau nu plus ca am observat ca unele fire cresc cumva din interior si nu vreau sa ma irit inauntru. Si in plus de asta pielea se simte naspa, nu e deloc catifelata si raman si urme. La fel mi se intampla si la picioare. Ma tine 2 zile si dupa incep sa creasca fire intarite si e naspa la atingere. Am vazut multe femei care se epileaza si le tine foarte mult si au pielea foarte neteda si catifelata. La fel si la mustata ma dau cu crema depilatoare dar imi creste repede. Pentru mustata am si benzi de ceara dar nici cum nu stiu sa le folosesc. Stiu ca trebuie sa trag in partea inversa a cresterii parului dar nu stiu. Ce as putea folosi, ce imi recomandati? Apropo stiu ca intrebarea e cam penibila dar incerc sa cer un sfat... happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe picioare si pe fata cea mai buna este epilarea cu ceara calda. Daca nu stii cum, mergi la un salonsa inveti. Nu te mai da cu crema depilatoare pe fata, parul va creste mai negru si mai des si o sa regreti mai tarziu. Pentru picioare, daca ai rabdare, fa-te cu un epilator de buna calitate. Daca nu, o lama buna (Gillette mach3) si o spuma de ras de foarte buna calitate te ajuta sa te epilez repede si nedureros (eu o fac de 2-3 ori pe saptamana, imi ia exact 5 minute pe ceas)

| Adry05 a răspuns:

Daca n-ai reusit cu lama si epilator crema clar nu face nimic.
Du-te la salon

| WhiteGhost1453 a răspuns:

Epilarea cu ceara la salon te tine mai mult de două zile
Te ia complet fara să rămână fire
Și poți să îți iei mustața tot acolo cu ceara