| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU:* o sa ma duc la strand si as vrea sa ma epilez pe tot corpul insa nu am epilator si nici benzi depilatoare iar crema depilatoare nu-si face efectulsad a mai dat cu lama aia de barbierit dar imi creste foarte repede dupa camin 2 zile e la loc si mai am o masina de tuns la care ii pot schimba capul pentru fire mici ce ziceti sa ma dau cu aia? dar care e diferenta dintre un epilator si o masina de tuns ca aceasta pe care am specificat-o? epilatorul are ceva in plus? pana la urma cu ce sa ma epilez? si vreau sa-mi creasca in minim 1 luna happy
FUNDOI SI VOTURI!:*

Răspuns Câştigător
| Mozambic19 a răspuns:

Cu ceara, da` e f dureros...

epilatorul- smulge firul de la radacina
masina de tuns - il ''taie'' de la nivelul pielihappy

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca vrei sa te tina atunci fate cu epilatorul sau cu ceara (in ambele metode parul este smuls din radacina si NU rupt)
eu sincer ma fac cu ceara. de ce? cu epilatorul ma doare mai tare. cu ceara in 2 sec imi ia, ca portiune de piele ca sa zic asa, 15 cm. insa cu epilatorul acea portiune de piele de 15 cm o iau in 20 de min pentru ca ma doare.

| anonim_4396 explică (pentru PrecioussGirl):

Cu cearathinking cum e asta? ce faci de fapt pui ceara si gata sau dai cu ceva dupa?

| Izaya112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui ceara si o tragi repede jos dupa ce s-a racit si dupa te poti da cu o chema ca sa nu te iriti.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt niste role ca asta http://www.google.ro/......tp?/imgres
si au inauntru ceara. apoi iti ia ceara aia cu niste benzi si asta e tot. dupa epilare folosesti ori ulei ori crema depilatoare. acum depinde. esti baiat?:D

| anonim_4396 explică (pentru PrecioussGirl):

Nu,sunt fatawinking

| PrecioussGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa. si cati ani ai? daca te nu deranjeaza ca intreb happy

| anonim_4396 explică (pentru PrecioussGirl):

| PrecioussGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa epilare folosesti ori ulei ori crema hidratanta. scuze. din neatentie