| Mirela05 a întrebat:

Hei, am 15 ani si am niste intrebari mai ciudate..cand ma epilez imi apar niste puncte rosii si dupa se fac ca niste cosuri pana acum am incercat epilarea cu bigu si cu crema depilatoare dar tot acelea-si rezultate am... vreau sa incerc cu benzi depilatoare oard tot asa o za imi reactioneze pielea?
Si la salon daca ma-si duce ar trebui sa las părul sa creasca?

3 răspunsuri:
| Ymela a răspuns:

Buna! cred ca ai o piele sensibila.dar dupa si inainte sa te epilezi te dai cu o crema hidratanta?

| Dinu_Iulian_1983 a răspuns:

Se numeste pubertate, e ceva normal sa nu te sperii, trece pe la 18 ani.

| Dinu_Iulian_1983 a răspuns:

Foloseste after shave, stiu ca suna ciudat da nu irita