| MadalinaRalu a întrebat:

Vreau sa ma pensez, dar vreau sa stiu ceva.Este bine sa ma pensez la12 ani? Cat costa sa ma pensez la salon? Dupa ce ma pensez imi va fi usor sa ma fac singura acasa,( cand mai cresc cateva firisore )? Va multumesc!
Funditaa!winking

4 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Lumea vorbeşte...că vai că eşti prea mică să mergi la pensat laughing eu îți recomand să mergi la un salon pentru că acasă ai tendința să iei cât mai mult din sprâncene. Eu m-am pensat prima dată la 12 ani pentru că aveam sprâncenele extrem de dese. După ce ți se va da forma la salon, te poți pensa acasă după cum ai fost pensată la salon. Sfatul meu ar fi să mergi la un specialist şi să nu ți le lase prea subțiri

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

La 12 ani esti putin cam mititica pentru asta. La tine poate sa fie si un moft, adica sa nu ai sprancenele foarte dese, sa ai doar cateva firisoare pe pleoapa sau in zona nasului. Daca tu chiar vrei sa te pensezi, nu merge la salon, o sa strici banii degeaba cand e foarte simplu sa faci chestia asta acasa. Oricum o sa te doara putin, dar sufera fata la frumusete, nu? happy Doar sa ai grija sa nu te pensezi prea inauntru. Eu am patit-o prima data. O sa creasca firisoarele dupa vreo saptamana sau doua, cam asa. Bafta!winking

| diasasak a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le lasi asa macar pana la 16 ani cand esti mai matura; in orice caz du-te la salon ca sa-ti dea o forma pe care sa o mentii pe urma

| LuLu1998 a răspuns:

La 12 ani poti sa te pensezi doar intre sprancene, ca sa nu se uneasca, si poti sa o faci singura. la un salon costa cam 10 lei, dar sfatul meu e sa nu te duci acum ..mai asteapta pana pe la 14-15 anihappy