| DianaDiaa a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar crema de fata, demachiant si lotiune tonica si numai stiu ce sa folosesc. N-am experimentat prea multe dar totusi nu vreau sa le incerc pe toate pana gasesc ceva bun.
Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti recomand produsele de la Nivea, eu niciodata nu am fost dezamagita de ele

| AikkoxD a răspuns:

Câh,fără avon şi oriflame. Numai căcaturi de creme şi produse acolo. La oriflame numai fondul de ten giordani gold e bunicel. Restul - bune de aruncat la gunoi.
De ce nu te dai cu ceva făcut în casă? E de 10 ori mai bun decât un produs cumpărat.
Cremă de faţă: foloseşte ulei de măsline în locul ei. 2-3 picături sunt suficiente să-ţi hidrateze intens pielea.
Demachiant: tot ulei de măsline. Nu curăţă machiajul waterproof. Dacă vrei ceva cumpărat- alege demachiant de la Garnier.
Loţiune tonică: poţi folosi zeamă de lămâie/portocale (dacă găseşti). Dacă vrei ceva cumpărat: loţiune tonică Bioten (e fără alcool, numai din plante).
Între timp, fă-ţi şi tu măşti cu miere, lapte, ulei de măsline etc.

| PrecioussGirl a răspuns:

Avon/oriflame
sau dintr-un supermarket/ farmacie ceva de la nivea

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre toate rutinele de ingrijire a tenului, ca sa nu mai ai cosuri

http://mariabeautytips.wordpress.com/2013/10/27/129/

| RebecaAnaMaria a răspuns:

Cele de la Avon. Am o clienta care ia in fiecare luna si e foarte multumita :*

| anutza3000 a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa folosesti demachiant