| Augustin11 a întrebat:

Buna! Vreau să-mi dau comandă de un hanorac dar mă încurc în legătură cu mărimea! Am 1, 68 cm înălțime și deseori port hanorace de mărimea S. Dar hanoracele de mărimea S îmi sunt puțin cam largi. M-am gândit să-mi comand un hanorac de mărimea XS! Credeți că XS îmi va sta mai bine pe mine decât S? Menționez, am 1, 68 înălțime! Nu am comandat niciodată XS și mie să nu fie foarte foarte scurt! Hanoracul de mărimea S când îl îmbrac este lung în jos, îmi ajunge peste fund, în rest la mâini mă prinde bine! Ce mă sfătuiți? Să comand un hanorac XS? Sau e prea mic? Sau o fi prea scurt în mâini sau înălțimea lui, eu având 1, 68 înălțime!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Comanda un XS, eventual prin eMAG/easybox, ca sa iti fie usor sa il dai retur.

| Augustin11 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am o bluză xs și un hanorac S. Am pus hanoracul S jos și bluza XS peste hanorac să văd dacă se potrivesc... Se pare că XS îmi va fi mic doar în mâini căci nu ajunge nici până la încheietura mâinii

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Augustin11):

Fiind hanorac, ar putea avea un pic de surplus de material, astfel incat sa-ti acopere incheieturile. Depinde si daca intra la apa in timp.
Fii atent si la sistemul de masurare; hainele de pe la noi si din UK sunt un pic mai mari, in timp ce alea chinezesti sunt cu o marime in urma.
Ce gasesti in magazinele serioase sunt in sistem UE/UK, alea chinezesti sunt mai mult la tarabe laughing
Eu in marimile europene sunt de M, de la chinezi trebuie sa iau XL...

| dullcat a răspuns:

Buna.De unde vrei sa comanzi? E vorba de un site ceva? Orice site ar trebui sa aiba un tabel cu marimi specifice, nu doar sa scrie asa simplist S, M, L fiindca nu e corect si nici util sa fie toti oamenii incadrati in niste masuri standard limitate. Daca esti adolescent e posibil ca te vei mai inalta si marimea S va fi numai buna, chiar daca acum ti-e putin lung un astfel de hanorac.Depinde si de model, nu toate firmele au aceeasi croiala.Ai mai cumparat de la acest magazin si stii sigur cum e? Poti comanda XS si daca e prea mic returnezi.Bafta.

| Augustin11 explică (pentru dullcat):

Eu comand haine de pe aplicația Temu! Și coletul vine tocmai după 8-11 zile. Deci... Cred că tot un S îmi voi cumpăra. XS îmi va fi probabil mic în mâini.