| xXx_6498 a întrebat:

vreau sa-mi spuneti va rog niste exerciti pentru a face musculatura cat mai repede:pentru abdomen, pectorali, brate si picioare(fara steroizi)

Răspuns Câştigător
| Ady00pk a răspuns:

1. Abdomen:Daca ai burta abdomenele nu o v-a da jos! ai nevoie sa alergi mult(cardio) pentru a micsora procentul de grasime%(atunci abdomenul v-a iesi la iveala http://www.youtube.com/watch?v=TKg_cdwq9l4&feature=channel

2. Piept:Flotari de toate felurile(scaune, pumni etc):http://www.youtube.com/watch?v=nQAh7m4xsMo&feature=channel

3.Brate:ai nevoie de minim 1 gantera(2 ar fi minunat):http://www.youtube.com/watch?v=UheCchftswc&feature=channel

Picioare:Alergat in panta foarte abrupta! v-a durea pana la os.trebuie multa vointa.

Ai cerut exercitii! ce legatura au steroizii cu ce ai cerut tu? in fine
Recomand sala de fitness.Trebuie sa ai multa motivatie:) multi renunta dupa 1-2-3 luni de antrenamente.Asa ca nu fi dezamagit de tine daca nu reusesti sa te tii. Putini au vointa si motivatia sa continue! Nu oricine poate fi un culturist! dar asta e si ideea:)

2 răspunsuri:
| alinoovsky a răspuns:

Salut! Iti poti cumpara dvd-urile Florentinei Opris, o foarte buna profesoara de sport si fitness.Eu am dvd-ul pentru abdomen, si chiar se vad rezultatele. Intra pe www.florentina.ro Sper ca te-am ajutat!

| drAn3 a răspuns:

Te duci cel mai bine la sala, dar la o sala buna, nu porcarii underground unde se da seringa din mana in mana.
Eu am facut un an sala si nu s-a schimbat mare lucru, decat putin definitie, doar faceam cu din ce in ce mai multe greutati.

Te sfatuiesc sa faci un tesc, sa vezi ce fel de tip esti (eu de ex. sunt hardgainer, adica bag in mine de sparg si nu ma ingras. E mai dificil sa pun masa musculara pe mine. Antrenez regulat, mananc mult si cat se poate de sanatos, fumez dar nu beau strop de alcool). Steroizi, anabolica, creatina si alte chimicale sunt bullshit, fereste-te de ele. In schimb poti lua suplimente, ca orice atlet care se respecta, de la vitamine, la carbohidrati si proteine, depinde de ce ai nevoie. Eu beau fix dupa antrenament un carbo-loaded protein-shake. Vezi tu.