| RoxanaMariaBercin a întrebat:

vreau sa stiu si eu cum putem face parul sa creasca mai repede,nu vreau fel si fel de uleiuri, sampoane sau mai stiu eu ce vreau sa-mi spuneti ce stiti de la bunicile voastre de exemplu laughingdar vreau sa fie ceva adevarat nu inventat! ....Va rogbig grin

7 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna, ai zis ca nu vrei uleiuri, insa incearca uleiul de ricin, chiar functioneaza. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleil de ricin(cel mai folosit in ziua de azi)-desi nu e de la bunici!
O metoda insa de la bunici e aceea a spalarii parului cu zeama de la urzici fierte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete ca bunica s-a modernizat si daca vrei repede exista minoxidilul și nanoxidil.winking

Daca nu, cauta de ce suplimente are nevoie parul pentru a creste. Gen zinc, seleniu.

| Laura927 a răspuns:

Bunica mea...hmm.
Pai in afara ca ma spala pe par cu apa cu otet ( ca sa imi crească parul)de imputeam toata școala crying.
A si nu imi tundea parul,mi-a tăiat mama odată vârfurile,aveam parul pana la fund, mai ceva sa facă infarct.
A si nu iti mai zic de ceaiul de ceapa laughing cand ai roșu in gât laughing!

Uite ce e, eu cred ca ar trebui sa evoluezi putin, in ziua de azi sunt atat de multe soluții care chiar fac minuni.
Bunicile foloseau ulei de floare soarelui pentru hidratarea mâinilor si se spălau cu săpun de casa si nu isi tundeau parul niciodată, poate din cauza asta nu sunt atat de multe "secrete" in ale creșterii parului!

| thezbx a răspuns:

Fa o solutie de spirt amestecat cu radacini de urzica si usturoi si lasa-l sa stea o sptamana. dar mirose destul e urat si mai ramane mirosul chiar daca te samponezi bine. stiu ca mama dupa ce m-a nascut pe mine a fost nevoita sa se tunda cheala pentru ca i-a cazut foarte mult par. si imi spunea ca se freca cu usturoi facut cu presa [ca la mujdei] si i-a crescut parul mai repede si mai des. daca nu te deranjeaza mirosul, poti sa incerci.

| Pinky2000 a răspuns:

Pai parul are o crestere rapida si naturala daca ii tai regulat varfurile ( o data la 3 luni ). happy

| VldB a răspuns:

Eu am auzit ca daca mananci multe mere iti creste parul mai repede, mi-a zis o persoana mai in varsta...