| xDeeDee8D a întrebat:

Buna happy! Vreau si eu niste modele de unghii care pot sa le fac acasa... sa nu fie prea complicate thinking.. ceva mai usor kiss. Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Ceva foarte simplu si mai nou la moda sunt unghiile cu tipar de ziar. Iti faci unghiile cu oja de culoare deschisa, apoi iei un ziar (nu reviste lucioase, sau cartonate), un ziar simplu, tai 10 bucatele patrate un pic mai mari decat unghiile, si dupa ce s-a unscat oja, pe rand bagi intr-un bol cu apa bucatelele de ziar, apoi le aplici cu partea dorita pe unghie si le presezi 20-30 de secunde. Tot scrisul de pe ziar se va transfera pe unghie si arata bine :) http://www.youtube.com/watch?v=2kcdt4_5Ncc

2 răspunsuri:
| EllyThau a răspuns:

Buna happy poti sa faci asa:
iei un bol cu apa si daca ai oje de firma pui cu pensula de la oja in apa odata o culoare o data alta si tot asa pana se face tot bolul numai cerculete (nu e neaparat sa pui toate culorile poti sa pui doar 2 ) si dupa aia dupa ce ai facut tot bolul de cerculete pui unchia in bol si se ia imprimeul big grin Bafta :*:*:*:*:*:*