| AdaAlex22 a întrebat:

Buna!
vreau si eu sa imi fac suvite blonde naturale fara vopsele si spray-uri am incercat dar nu imi place imi creponeaza parul! ma puteti ajuta va rog eu am parul castaniu deschis dar suvitele nu as vrea sa fie permanente sa se curete dupa cateva zile sau sa se stearga la spalat! PLZ ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Il gasesti la toate magazinele unde gasesti si vopsea.

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca cu un nuantator.

| AdaAlex22 explică (pentru KellyGreen):

De unde l-as putea cumparara? cam cat ar costa?

| KellyGreen a răspuns (pentru AdaAlex22):

Buna!
Il gasesti la toate magazinele unde gasesti si vopsea.

| Bondarel99 a răspuns:

Sa iti faci suvite blonde nu presupune sa iti vopsesti parul,presupune decolorarea parului. Drept urmare, nu poti obtine o culoare deschisa pe un par inchis fara o vopsea care contine oxidant/decolorant, este imposibil. Daca ar fi asa simplu...
Iar daca folosesti vopsea cu oxidant, acele suvite nu se sterg pentru ca parul e decolorat, nu e vopsit ca atunci cand te faci roscata sau bruneta.